Так как ты наверное обращал внимание на то, что на раковине беззубки видны полукруги. Каждый из них соответствует одному году жизни животного. Такие же кольца, как на раковине беззубки и на поперечном распиле дерева, видны на чешуе рыб.
Гори — високо підняті над рівнинами дуже розчленовані ділянки земної поверхні. Гори здіймаються на значну висоту над прилеглою поверхнею, іноді до кількох кілометрів. Кожна гора має підошву, схили і вершину. Схили можуть бути крутими або пологими. Вершини — найвищі частини гір — бувають різними: округлими, загостреними, плоскими. Поодинокі гори в природі трапляються рідко. Зазвичай вони утворюють «гірську країну». У ній розрізняють гірські хребта — лінійно видовжені ланцюги гір. Найвища частина хребта називається гребенем. Хребти розділені поздовжніми зниженнями — гірськими долинами. Зручне дня переходу зниження в горах називається перевалом. Гори різняться за утворенням, будовою, висотою.
Складчасті гори — це товщі гірських порід, що під дією внутрішніх сил вигнулися в гігантські складки. Так зминаються краї літосферних плиту наслідок їх зіткнення. Яскравим прикладом такого утворення є гори Гімалаї. Складчасто-брилові гори виникли на ділянках земної кори, на яких у далекому минулому вже здіймалися складчасті гори. Давні гори з часом зруйнувалися і поступово перетворилися на горбисту рівнину. Земна кора там утратила пластичність і набула стійкості. І коли знову відбувалися горотворні процеси, товщі порід розкололися на брили. Так утворилися Уральські гори.