По-перше, не можна заворожено стояти і дивитися на величезну хвилю, як укопаний. Можливо, вам здасться ця рекомендація дивною: кому може прийти в голову стояти і дивитися? Але, як показує практика, багато хто саме так і робить. Чи то від жаху, чи то з цікавості.
По-друге, якщо цунамі вже дуже близько, просто бігти не до тому що хвиля рухається зі швидкістю 800 км на годину (швидкість літака), але чим ближче до берега, тим вона стає повільніше: швидкість знижується до 80 км на годину.
По-третє, якщо цунамі ще далеко, але про нього вже відомо, швидше за все, у вас є не більше 15-20 хвилин для того, щоб втекти. Тому замість того, щоб збирати свої речі, використовуйте час для втечі. Беріть тільки найнеобхідніше. Рятуйте не речі, а життя!
По-четверте, не варто бігти близько русел річок: саме русла річок при цунамі будуть розливатися в першу чергу.
Объяснение:
№1
а) срез делают тонким,чтобы зеркало микроскопа пропускала свет сквозь этот срез
б) при добалении капли воды на микропрепарат,клетки становятся более крупными,так как насыщаются водой
с) при окрашивании становится четко видно части клетки
№5
Первый лист зеленый. Лист содержит хлорофилл. В листе идет фотосинтез
Второй лист белый. Его прокипятили в спирте, чтобы разрушились хлоропласты.
Третий лист синий. На него капнули йодом. В листьях на свету идет процесс фотосинтеза - образование органических веществ из неорганических. В процессе фотосинтеза образуется глюкоза, а из нее крахмал. При попадании на крахмал йода, крахмал окрашивается в синий цвет
Условия для фотосинтеза
1. Свет
2. Наличие воды и углекислого газа
3 Определенная температура (оптимально 20-30 градусов)
4 Наличие хлорофилла в листьях