Из какого материала воронка и тарелка? Думается мне, что просто иод застрял в порах посуды. Выветрится через пару суток.
Фосфаты должны хорошо смываться с посуды, вероятнее всего на посуде остались следы ПАВов.
А вообще в книжке В. Рюмина "Занимательная химия" 2015 года издания написано:
"... йод окрашивает крахмал в синевато-фиолетовый цвет... Вы можете ею воспользоваться для химической шутки за чайным столом. По секрету от присутствующих капните одну каплю спиртового йдоа на чайное блюдце. Садясь за стол, заговорите с соседом о странных свойствах, которыми, во вашему наблюдению, обладает обыкновенный хлеб. Скажите, что если его обмакнуть в чай, он станет темно-синего цвета.
...
- Да что! Будет мокрым, вот и все! - ответят вам на этот вопрос.
- Не только мокрым, но и синим, - возразите вы, и в доказательство справедливости своих слов, налив из стакана или чашки немного чая на блюдце, обмакните в него хлеб.
К великому их удивлению, хлеб действительно посинеет. Увеличьте их изумление, преспокойно откусив посиневшее место и продолжая как ни в чем не бывало пить чай, закусывая синим хлебом: следы йода не принесут ни малейшего вреда вашему здоровью."
Объяснение:
Цивільна правоздатність - це здатність мати цивільні права та обов'язки, яка визнається однаковою мірою за всіма фізичними особами незалежно від будь-яких обставин.
За загальним правилом правоздатність фізичної особи , виникає в момент її народження і припиняється зі смертю. В окремих випадках, передбачених законом (зокрема, щодо права спадщини), охороняються також інтереси дитини, що зачата, але ще не народилася.
Якщо правоздатність фізичної особи виникає в момент її народження і припиняється зі смертю, то дієздатність виникає з моменту досягнення певного віку. Іноді з огляду на певні життєві обставини особа може її втрачати цілком або частково. Однак тимчасова відсутність у фізичних осіб дієздатності не означає, що вони не можуть виступати як суб'єкти цивільного права. Відсутність у них дієздатності компенсується діями їх законних представників - батьків, усиновителів, опікунів і піклувальників.
Повна дієздатність виникає з настанням повноліття, тобто після досягнення 18-річного віку. Водночас у випадках, коли законом дозволяється одружуватися до досягнення 18-річного віку, громадянин, який не досяг цього віку, набуває дієздатності в повному обсязі з моменту одруження.