Чого навчають нас байки
Однією з перших форм художнього мислення поряд з міфом була байка — коротке оповідання, найчастіше у віршованій формі, переважно сатиричного характеру. В чому ж секрет такого довголіття літературного жанру? Чого навчає нас байка?
Найчастіше героями байки є звірі, рослини, неживі предмети, які дають можливість говорити про вади чи недоліки людей. І читач, як правило, дуже добре розуміє алегоричні образи цих творів.
Герої байки І. Крилова "Квартет" "вигадниця Мартишка, Осел, Козел та клишоногий Мишка" взялися не до своєї справи і тому мають дуже смішний та жалюгідний вигляд. Ця байка вчить нас, що кожен повинен виконувати ту роботу, до якої має хист, особливо коли це стосується такої витонченої сфери діяльності, як мистецтво.
Байка І. Крилова "Свиня під дубом" показує, що буває з невдячними людьми, які не хочуть нічого бачити дані свого носу. Сучасні люди, на превеликий жаль, дуже часто недбало ставляться до навколишнього середовища: вирубують дерева, забруднюють річки, повітря, не Замислюючись над тим, чим вони дихатимуть і що споживатимуть за декілька років. Ці люди нагадують мені криловську Свиню, яка нищить Дуба, що її годує.
Объяснение:
(1) а) формула синус двойного угла : 2sinxcosx=sin2x
=sin 2пи/12 = sin пи/6 = 1/2
б) формула косинус двойного угла : cos^2-sin^2=cos2x
Но вначале упростим, расписав 1 по основному тригонометрическому тождеству sin^2x+cos^2x=1
sin^2 22 30 + cos^2 22 30 - 2sin^2 22 30 = cos^2 22 30 - sin^2 22 30 = cos 2*22 30 = cos 45=корень из 2/2
(4) упростим 1-ую часть :
ctg a= cos a/ sin a
sin 2a = 2 sina cos a
cos a/sin a - 2sina*cos a = (умножим на sin x второй член) (cos a - 2sin^2a*cos a)/sin a = (вынесем cos a в числителе) = (cos a (1-sin^2 a))/sin a = (распишем 1 через основное триг тождество) = (cos a(sin^2 a+cos^2 a-sin^2 a))/sin a = (cos a(cos^2 a-sin^2 a))/sin a = (формула косинус двойного угла) = cos a/sin a * cos 2a = ctg a * cos 2a
т.о. ctg a * cos 2a = ctg a * cos 2a => тождество доказано