«Золотое правило» механики: ни один из простых механизмов не дает выигрыша в работе: во сколько раз выигрываем в силе, во столько же раз проигрываем в расстоянии.
Во время действия машин и механизмов всегда, кроме необходимой работы, приходится выполнять дополнительную работу на преодоление трения в подвижных частях, а также на перемещение этих частей (применяя подвижный блок, приходится дополнительно выполнять работу, чтобы поднять сам блок, веревку и преодолеть силу трения в оси блока), поэтому полная работа, которая выполняется приложенной силой, всегда больше полезную работу.
Експеримент – цілеспрямоване дослідження фізичних тіл і явищ у спеціально створених (штучних умовах). Метод, який дає змогу одержати нові знання за допомогою проведення досліду (експерименту), називають експериментальним. Експериментальний метод є одним з основних способів отримання наукових знань про природу . До експериментальних методів можна віднести навчальні досліди у школі, а також наукові експерименти (такому експерименту передує обґрунтована гіпотеза, яка визначає мету і зміст експерименту, проводяться вимірювання у строго визначених умовах, дані вимірювань точно обробляються, завершується оцінкою похибки отриманого результату, узагальнюються дані дослідів у теорії). Теорія (з грец. наукове пізнання, дослідження; використання цього терміна правомірне тільки в застосуванні до науки) узагальнює дані дослідів у процесі мислення, збагачує їх і формує нові, більш глибокі знання. З іншої сторони експеримент часто проводиться для того, щоб підтвердити або спростувати теорію (тобто експериментальний метод тісно поєднаний з теорією).
x -всего детей у яблок
y-3x=7 ,
5x-y=3
y=7+3x
5x-7-3x=3
2x=10
x=5
y=22
всего 22 яблок детей 5 проверим
5*3=15
22-15=7 верно