Они были кочевым племенем индоиранского т юрского происхождения, которые обитали в древности на севере Синьцяна современного его расположения) а далее гуннскую эпоху переселились на территорию семиречья учёные начинают отслеживать их территорию со второго века до нашей эры она травматологический облик усуней основывается на свидетельствах её нашей группы по его свидетельствовании имели средний рост голубые глаза рыжие волосы конечно усуни государственность глава их в общем носил титул его родственники (знать) назвались далу и что касается места их обитания то их столица находится на берегу иссык-куля также Усунское
государство делилось на восток-запад центр Они вели активную внешнюю политику воевали с ангелами гуннами за пастбище также они имели династические и дипломатические связи с Китаем на усуни необязательно были оседлыми были и те кто выбирал кочевой образ жизни оседлая часть общества жила в постоянных домах из сырцового кирпича и камня А кочевая конечно жила в юртах усуней общество делилось на богатых людей Тружеников жильцов и обычных скотоводов и земледельцев также в отличие от большинства общества того времени в них была частная собственность на скот землю
Объяснение:
Я надеюсь правильно, сорри если есть ошибки (надеюсь нет.-.)
Не завжди час обчислювався так, як нині. Найдавнішими одиницями виміру часу є доба (день і ніч разом), тиждень, місяць, рік. Люди почали їх застосовувати, спостерігаючи за явищами природи, рухом Сонця, Місяця, зірок. Та осягнути й правильно зрозуміти складні явища природи було важко. Тому за давнини в різних народів рік міг тривати від 300 до 400 днів і починатися будь-якої пори року або й узагалі з приводу якоїсь події - повені річки, заснування міста тощо.
Лічба років від певної події називається літочисленням (ерою). 300-400 років тому в Україні поступово узвичаїлася лічба років, яку ми використовуємо й тепер.
Час від першого року до теперішніх днів називають нашою ерою. Кожні сто років називають століттям, або віком. Тисяча років - це тисячоліття.
Щоб уявити плин часу, намалюймо пряму лінію. На ній позначатимемо один за одним різні роки. Праворуч розташуємо рік, у якому ми живемо, ліворуч - попередні роки або століття.
Перше століття нашої ери починається в 1-му році й закінчується в 100-му році. Відповідно друге століття починається в 101-му році, а закінчується в 200-му році. Отже, початкові роки століть - це 101, 201, 301 ... 1901, а роки з нулями (100, 200, 300, 2000) - це останні роки століть.