Ножка [н о ш к а] - 2 слога (нож-ка)
н - [н] - согласный, непарный, звонкий (основная), твёрдый; [н] - [н']
о - [о] - гласный, ударный;
ж - [ш] - согласный, парный (ж-ш), глухой (ж-звонкая), твёрдый; (не имеет пары по мягкости)
к - [к] - согласный, парный (г-к), глухой (г-звонкая), твёрдый; [к] - [к']
а - [а] - гласный, безударный.
5 букв; 5 звуков.
Пары по твёрдости-мягкости: [б] — [б′], [в] — [в′], [г] — [г′], [д] — [д′], [з] — [з′], [к] — [к′], [л] — [л′], [м] — [м′], [н] — [н′], [п] — [п′], [р] — [р′], [с] — [с′], [т] — [т′], [ф] — [ф′], [х] — [х′]
Тема любові, звичайно основна. Причому зачіпається вона не тільки в контексті відносин Ромео і Джульєтти, але і виступаючи в якості важливої сфери людського життя. Про неї говорять багато персонажів, кожен бачить в ній свое.
Крім любові між чоловіком і жінкою, в трагедії велике місце відводиться межі між любов’ю і закоханістю, юнацькою пристрастю. Виділяється і тема материнської, батьківської, одним словом родинної любові, а також любові годувальниці до Джульєтти.Трагедія «Ромео і Джульєтта» як саме життя сповнена тем, проблем і їх рішень. Але якщо проблему автор ставить ясно, чітко – вона виходить від самих персонажів, то шляхів її вирішення завжди кілька. Герої проходять лише один з них. Саме ця цінність п’єси як досвіду поколінь, як ілюстрації загальнолюдських вічних проблем, з якимистикаються все нові і нові епохи, і є причиною її живучості.
НОЖКА: 2 слога (но-жка), ударение падает на 1-ый слог (но́жка), 5 б., 5 зв.
н [н]: согласный, парн. твёрд., непарн. звонкий;
о [о]: гласный, ударный;
ж [ш]: согласный, непарн. твёрдый, парн. глухой;
к [к]: согласный, твёрдый, глухой, парн.;
а [а]: гласный, безударный.