Відповідь:
Визначна роль українських меценатів у розвитку освіти, науки, культури, в духовній розбудові нашої держави заслуговує на вивчення, бо несе в собі високу патріотичну ідею подвижництва багатьох вітчизняних діячів. Вони дбали не лише про зростання особистих статків, а й переймалися важливими проблемами збереження і подальшого розвитку української культури, робили значні матеріальні внески в її підтримку.
Знавець київської старовини, автор книг і публікацій про Київ - Михайло Борисович Кальницький, який щедро ділиться своїми знаннями і любов'ю до нашого міста з працівниками і користувачами бібліотеки, став ведучим краєзнавчого альманаху і розповів присутнім цікаві факти про українських підприємців-благодійників кінця 19 початку 20 ст.
Розвиткові культури України сприяла ціла плеяда багатьох підприємців-меценатів. Меценатською діяльністю займалися й окремі українські поміщики. Таким був Григорій Павлович Галаган.
У своєму маєтку в селі Сокиринцях, відкрив для селян перше в Україні позичково-ощадне товариство. За його до було створено і діяло багато народних шкіл та ремісниче училище у Прилуках, інтернат. Він матеріально підтримував часопис "Київська старовина", його коштом було видано чимало книг. Коли загинув його єдиний син Павло, Григорій у пам’ять про сина заснував у Києві навчальний заклад (колегію) його імені, беручи на навчання й утримання здібних, але малозабезпечених юнаків. Тут навчалося та перебувало на повному утриманні 70 підлітків.
Навчальний заклад мав у своєму розпорядженні добре обладнаний природничий кабінет, телескоп, фізичну лабораторію, музичний клас, бібліотеку. При ньому була власна лікарня, їдальня, спортивний зал, церква, музей, гуртожиток. Це був зразковий навчальний заклад усієї Російської імперії. На жаль, колегія припинила своє існування у 1917-1918 рр.
Пояснення:
ну вот
Uvol qilmang suvni doʻstlarim,
Zavol topar ona tabiat
Uvol qilmang nonni jon bolam
Zavol topar bor udumlarim
Uvol qilmang vaqtni hech qachon
Zavol topar orzu qanoti
Uvol qilmang yongan chiroqni
Zavol topar yogʻdu jilosi
Uvol qilmang zangor olovni
Zavol topar yurtning boyligi
Uvol qilmang pulingizni ham
Zavol topar daromatingiz
Uvol qilmang kitoblarni ham
Zavol topar nurli hayot ham
Uvol qilmang ona mehrini
Zavol topgay ikki dunyongiz
Uvol qilmang toza havoni
Zavol topgay kelajak avlod
Uvol qilmang suvni doʻstlarim
Zavol topar ona tabiat
Для обеспечения потребностей церкви князья выделяли десятую часть всех своих доходов — с дани, судебных штрафов, таможенных пошлин и т. д. Но эта церковная десятина дополнительным бременем ложилась на плечи земледельцев, ремесленников, торговцев. Со временем церковь приобрела земли с зависимыми крестьянами и таким образом превратилась в феодала.
Тем не менее новая христианская религия, сменившая на землях восточных славян язычество, имела очень большое значение для развития общества.