Жоңғы – ағаш, мүйіз, металл бұйымдарын жону, өңдеу үшін қолданылатын, асыл болаттан жасалған құрал. Қос қолдап ұстау үшін екі басы екі тұтам ағашқа немесе мүйізге сапталады. Үйшілер мен арба, шана жасаушылар ағашты кептірерде әуелі қабығын Жоңғымен сыдырып тазартады. Ағаш өңдеуге арналған Жоңғының үстірік сүргі, аталғы, сарнауық, бүкір Жоңғы деген түрлері болады. Жоңғының тезден шығып кепкен уық, кереге, өре ағаштарға өрнек жүргізгенде қолданылатын ирек тісті түрлерін сарнауық деп, ал түзу сүргілей отырып, ойыс сызатты, дөңес қобылы өрнектер жасау үшін қолданылатын, арнаулы жүз отырғызылған түрін үстірік сүргі деп атайды. Ағашты, мүйізді қырып өңдегенде кедір жүзді, көбелі, қобылы Жоңғылар қолданылады
Основна різниця - дифузія проти осмосу
Це два процеси, які беруть участь у передачі матеріалу з однієї позиції в іншу. Однак за визначенням вони дуже відрізняються один від одного. The Основна відмінність між дифузією і осмосом можна визначити за своїми визначеннями. Дифузія - це чиста передача молекул / матеріалу з зони високої концентрації в зону з низькою концентрацією. Осмос - це перенесення розчину через напівпроникну мембрану з області низької концентрації в область високої концентрації.
Що таке дифузія
Дифузія може мати місце в будь-якому середовищі. Найбільш поширений серед газів і рідин. Це чиста передача молекул розчинених речовин з області високої концентрації в зону з низькою концентрацією. Вважається, що вона сконцентрована, коли є багато молекул розчинених речовин, що займають невелику площу простору. І коли відбувається протилежне, то, як кажуть, низька концентрація. Існує природна тенденція переходу матеріалів з зони високої концентрації до низької, поки вони не стануть подібними за концентрацією. У цей момент можна вважати, що чиста передача розчинених речовин становить "0"
Такий рух відбувається через порожній простір, присутній у середовищі, що дозволяє розчиненим речовинам рухатися по простору. Тому дифузію можна взяти за приклад, щоб довести, що речовина не є неперервною. Кілька прикладів для цього процесу включають; запах духів, що потрапляє в наш нос (через рух молекул аромату через середовище повітря), розповсюдження барвника через склянку води (молекули барвника рухаються через порожні простори, наявні у водному середовищі, щоб порівнювати їх рівномірно). заповнити скло).
Що таке осмос
Цей процес передбачає переміщення розчину через напівпроникну мембрану з зони з низькою концентрацією до зони високої концентрації. Напівпроникна мембрана - це мембрана, яка здатна лише пропускати певні види матеріалу; зазвичай це дозволяє проходити молекули рідини і запобігати надходження твердих речовин. Навпаки, повністю проникна мембрана не буде контролювати матеріал, який проходить через нього.
У разі осмосу два розчини з різними концентраціями зберігаються розділеними напівпроникною мембраною. Що відбувається в цьому випадку, полягає в тому, що область з більшою кількістю розчину протікає в область з меншим розчином для того, щоб вирівняти концентрації. Однак, оскільки термін "концентрація" визначається на основі розчинених речовин замість розчину, передача розчину відбувається від площі з високою концентрацією до області з низькою концентрацією. Ідеальним прикладом для напівпроникної мембрани, яка є природно, є мембрана клітини. І хорошим прикладом осмосу буде вхід води в клітину. Коли немає чистого руху розчину через мембрану, система вважається осмотичним тиском.
Різниця між дифузією та осмосом
Визначення
Дифузія є чистою передачею молекул розчинених речовин з області високої концентрації в область низької концентрації.
Осмос є перенесення розчину через напівпроникну мембрану від зони низької концентрації до зони високої концентрації.
Потреба в мембрані
Дифузія не відбувається через мембрану.
Осмос відбувається через напівпроникну мембрану.
Тип переданого матеріалу
В дифузіясаме молекули розчинених речовин переносяться через середовище простору.
В осмосЦе рішення, яке рухається з однієї області в іншу.
Напрямок руху
Дифузія відбувається від області високої концентрації до області з низькою концентрацією.
Осмос відбувається від області з низькою концентрацією до області високої концентрації.
Объяснение:
1) 1/5-1/6=1/30 - скорость течения
2)1:1/30= 30 часов - потребуется плоту
ответ: 30 часов.