У XVI столітті Іспанія була світовою державою, що володіє величезними колоніями. Іспанцям належать у цей час чудові географічні відкриття. Іспанія, господиня на всіх морських просторах, після 1588, зазнавши поразки в морській битві з Англією, почала втрачати свою велич. На троні був Пилип II, який прославився кривавими перемогами над Фландрією та Німеччиною. За підтримки піратства, він успішно продовжував боротьбу за владу в колоніях.
Але все це не мало такого резонансу, як те, що сталося в лютому 1605: у крамницях Мадрида з’явився роман зовсім невідомого тоді Сервантеса «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський». Роману цьому скоро виповниться 400 років. Події тієї епохи, її учасники пішли в небуття, а роман живе, множиться на всіх мовах світу. Він став скарбницею світової духовної культури.
Сучасники сміялися, читаючи роман, романтики плакали, бачачи в Дон Кіхоті лише переможеного. Видатний філософ початку XX століття Шпенглер, розмірковуючи над проблемами цивілізації, в кожному греку бачив щось від Дон Кіхота, а в кожному римлянині — від Санчо Панси. Дехто вважав Дон Кіхота великою людиною, яка перетворилася на божевільну через відсутність мрії. Чи так це?
Можна погодитися, що герой не мав мрії, а лише бажання, так як мрія вимагає реалізації засобів, а їх йому якраз і не вистачало. Він лише мав бажання виправити світ.
Шлях Дон Кіхота не назвеш реальним. Зла стає все більше, а лицарів все менше...
Чи потрібні людству Дон Кіхоти? Яка їхня роль?
Напевно, вони завжди будуть потрібні. Дон Кіхот народився в жорстокий час, але був добрим і готовим до всім стражденним; був непохитним у своїх бажаннях допомагати людям тоді, коли більшість з них не вірили в добро і глумилися над ближнім, беріг честь серед загальної атмосфери підлабузництва; був мужнім, коли багато людей боялися, був чистим душею, коли аристократія втратила совість; був скромним і делікатним серед грубощів; тримав слово, коли це ніхто не цінував; він присвятив життя високим прагненням тоді, коли інші задовольнялися особистими потребами. Все це підтверджує, що не час створює людей, а люди прикрашають його, і що не завжди в «жорстокий вік» бувають «жорстокі серця».
Через пародію Сервантес передав великі гуманістичні ідеали епохи Відродження, а водночас неможливість їхнього здійснення в Іспанії. Фінал роману неочікуваний — Дон Кіхот відрікається від усього, що так хоробро захищав. Ймовірно, Сервантес, розуміючи недосконалість навколишнього світу, одночасно усвідомлював безперспективність шляху свого героя. Тому й вирішив посміятися над життям, написавши роман-пародію, в глибині якої заховані вічні ідеали гуманізму. Можливо, і збулося пророцтво Сервантеса, що не залишиться такого народу, який не прочитає його роман рідною мовою.
Цей лицар і зараз продовжує свій нелегкий шлях, тепер уже духовними дорогами людства. Одні його вважають героєм, інші — божевільним.
Він став одним з «вічних образів», таких, які покинули межі конкретної історичної епохи, яка народила їх. У свідомості людства Дон Кіхот перестав бути бідним ідальго, що уявив себе лицарем. Його образ засвідчив наявність безперервного конфлікту між шляхетністю намірів і неможливістю їхнього втілення. Це «вічний образ», так як люди ніколи не перестануть шукати сенс життя і своє місце в ньому, а тому він ніколи не втратить свого значення.
Har daqiqa, har soat, har kuni, hafta va oyma-oy nafaqat elektr energiyasi va yoqilg’i, balki ehtiyot hamda butlovchi qismlarni tejab, maqsadli ishlatishni an'anaga aylantirib borayotgan kombinat mehnatkashlari 1-chorakni samarali ko’rsatkichlar bilan yakunladi.
Xususan, 1-chorak rejasiga ko’ra, kombinatning eng ko’p energiya iste'molini amalga oshiruvchi korxonalaridan biri bo’lgan Mis eritish zavodi uchun 103000,3 ming kVt. elektr energiyasi iste'moli belgilangan edi. Kombinat bosh metallurgiya korxonasi jamoasi energiyadan tejamkorona foydalangan holda, 89915,6 ming kVt. elektr energiyasini ishlatib, -13 084,7 ming kVt. elektr energiyasini tejagan holda, rejani 12,7%ga bajardi. Elektr energiyasidan oqilona foydalangan Ohak zavodi belgilangan miqdorlardan 39,5%, Sement zavodi 25,7%, Xonjiza KB 22,7%, AKB 23,6%, STTB 22,5%, ChKB 16,1%, "Sanoatsuvta'minoti" sexi 15,9%, MTMZ 14,5%, MBF 12,6%, 2-MBF 12,1% tejamkorlikka erishgan.
Tabiiy gaz yoqilg’isi sarf-harajatlari iqtisodida barcha korxonalarga ibrat bo’lgan Mis boyitish fabrikasi rejada ko’rsatilgan 4065,0 ming.m³ tabiiy gaz o’rniga 2865,5 ming m³ yoqilg’i ishlatib, mis boyituvchilar tabiiy gaz tejamkorligi bo’yicha ko’rsatkichni 30% ortig’iga bajargan.
Iqtisod rejasini MTMZ 30%, MEZ 25,3%, Rux zavodi 19%ga uddalagan. Bugungi kunda eng dolzarb masalalardan biri bo’lgan tejamkorlik siyosatini o’z jamoalarida jiddiy olib borayotgan yuqoridagi kabi korxonalar barchaga ibrat namunasidir.
1-chorak yakunlariga ko’ra, kombinat korxonalari bo’yicha jami 15125,37 mln. so’mlik elektr energiyasi, 17136, 939 mln. so’m miqdoridagi yoqilg’i iqtisod qilingan. Tejab qolingan bu mablag’lar esa, shubhasiz, kombinatning yanada iqtisodiy rivojlanishiga, mehnatkashlarning ijtimoiy himoyasiga hamda korxona va sexlarni zamonaviy texnologiyalar bilan ta'minlash uchun xizmat qiladi.
Объяснение:
б) площадь фигуры равна сумме площадей ее частей;
в) объемы равных фигур равны;
г) объем фигуры равен сумме объемов ее частей.