Объяснение:
Во́вна — тонка довга шерсть тварин, що використовується в текстильній промисловості як сировина для виготовлення вовняних тканин. Найпоширенішою у світі є овеча вовна, саме тому дуже часто коли говорять про вовну мають на увазі саме її. Часом слово вовна використовують як спеціальний термін на означення овечої шерсті.
.
Шовк — натуральна текстильна нитка тваринного походження — продукт виділення залоз гусіні шовкопрядів при звиванні коконів. Довжина шовкової нитки може досягати 800—1000 м. Вона має трикутний переріз і подібно до призми відбиває світло, завдяки чому має гарний блиск.
и на русском-
Шерстью называется волосяной покров животных, который поддается переработке в пряжу или в войлок.
Шерсть, полученная с животных, называется по виду животного.
Например: козья шерсть, верблюжья шерсть, и т. д.
.
Шёлк — мягкая ткань из нитей, добываемых из кокона тутового шелкопряда. Изначально шёлк происходил из Китая и был важным товаром, который доставлялся в Европу по Шёлковому пути. Толщина волокна — 20—30 микрометров. Длина шёлковой нити (шелковины[1]) из одного кокона достигает 400—1500 м. Нить имеет треугольное сечение и, подобно призме, преломляет свет, что вызывает красивое переливание и блеск.
Коли 25 квітня 1719 року в книжкових лавках Лондона з’явилася книга Д. Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» на її фронтисписі був представлений портрет Робінзона. Він, мальований невідомим художником, здавався справжнім портретом героя книжки. Згодом багато хто з художників, ілюструючи «Робінзона», брали його за взірець для своїх малюнків.
В 1720 році у Франції вийшли перші дві частини «Робінзона» з гравюрами на міді Беркара Пікара, які були першими ілюстраціями до «Робінзона». В кінці XVII – початку XIX століть особливою популярністю користувалися гравюри Т. Стотхарда. Пізніше з’явилися малюнки французького художника Жана Гранвіля.
Серед російських художників оригінальні ілюстрації до роману створив Дмитро Кардовський. У 1922 році він написав цикл акварельних малюнків до «Робінзона Крузо». В 1974 р. з ілюстраціями Миколи Попова роман вийшов в серії «Библиотека всемирной литературы», і в 1975 р. художник отримав Гран-прі Міждународного бієнале ілюстрації (BIB) у Братиславі. В 1986 р. побачив світ «Робінзон» з ілюстраціями Ігоря Ільїнського.
До тематики «робінзонади» активно зверталися і українські митці. Серед них і Тарас Григорович Шевченко, який створив образ Робінзона, перебуваючи на засланні у 1856 р. Шевченківський малюнок вражає поєднанням фізичної і духовної сили. Адже на ньому погляд Робінзона спрямований на велику книгу, від якої йде сяйво. Це Біблія, яка допомагає йому побороти свою самотність.
У Львові в 1929 році в серії «Золота бібліотека української дитини» був виданий роман, ілюстрований талановитим художником Антіном Манастирським. У 1934 та 1936 рр. твір видавався з ілюстраціями українського графіка Йосипа Дайца.
Тема Робінзона та його пригод цікава і багатьом сучасним художникам. Так, у 1985 році в одеському видавництві «Маяк» вийшов роман з ілюстраціями Олександра Литвинова (переклад М. Шишмарьової). У 2003 році у Львові видавництво «Аверс» видало твір із малюнками Іветти Ключковської, яка створила цикл із понад 100 ілюстрацій. У харківських видавництвах «Фактор» книга вийшла з ілюстраціями Олени Полященко (2003), «Пегас» – Вадима Петрова та Тетяни Пліски (2004), Михайла Курдюмова (2010). У 2009 р. видавництво «Країна мрій» видала роман, ілюстрований Ольгою Московченко.
Точка пересечения с осью у: х = 0; у = 0 - 2,6; у = -2,6; (0; -2,6).