Mój chłopak pracuje jako kucharz. Przyrządza sushi, rolki i inne dania kuchni japońskiej i chińskiej. Pewnie dlatego ta kuchnia jest moją ulubioną. Potrawy tej kuchni bardzo różnią się od naszych. Zawierają one dużo owoców morza, różne wodorosty, grzyby, soję i specjalne przyprawy. Na przykład, przyprawa Hondashi to suszony bulion z wędzonej ryby. Pasta miso, z drugiej strony, jest pastą zrobioną z ziaren soi, która jest używana do produkcji sosu sojowego. Sos sojowy jest najbardziej rozpowszechnionym sosem w kuchni chińskiej. Świetnie komponuje się z sushi i rolkami, wieprzowiną i kurczakiem, chińskimi pierożkami i makaronem. Jednym z moich ulubionych dań jest makaron. Można go zrobić z normalnym makaronem. Makaron należy ugotować i dodać do niego warzywa lub mięso. Mięso i warzywa kroi się w małe i cienkie plasterki i smaży na patelni. Następnie dodaje się makaron i miesza wszystkie składniki. Danie polewane jest sosem sojowym i przyprawą Hondashi. Wszystkie chińskie potrawy jada się pałeczkami. Jeśli w potrawie jest rosół, można użyć specjalnej szerokiej chińskiej łyżki do zup.
Kuchnia ukraińska jest różnorodna i niepowtarzalna. Ma on bogatą historię i jest bardzo popularny w krajach słowiańskich. Moim ulubionym daniem jest barszcz. Jest to taka zupa z burakami, ziemniakami, marchewką i cebulą. W przepisie nie ma nic szczególnego, ale każda gospodyni ma swoje tajemnice. Moja rodzina też czasem robi taką zupę, dodajemy czosnek i koncentrat pomidorowy, czasem gotujemy z wieprzowiną lub wołowiną. Ukraiński stół jest bogaty w owoce, jagody, słodkie dania i napoje, do przygotowania których używa się śliwek, jabłek, gruszek, moreli, wiśni, truskawek. Od czasów starożytnych na Ukrainie produkuje się różne rodzaje kwaśnic i uzvarów. Przyprawy, które są używane w kuchni narodowej to cebula, czosnek, koper, kminek, mięta, czerwona papryka, czarny pieprz, cynamon i ocet. Ponieważ mówimy o kuchni ukraińskiej, szczególną uwagę należy zwrócić na naczynia kuchenne. Są tam woki, kociołki, garnki i patelnie do gotowania, duszenia i smażenia.
Kuchnia ukraińska jest różnorodna i niezwykle smaczna. Ukraińscy szefowie kuchni i gospodynie starannie zachowują tradycje gotowania narodowego
Кохання сильніше за смерть (за п’єсою В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта”)
І. Вічна тема кохання (кожен письменник висвітлює її по-своєму, кожна епоха по-своєму ставиться до цього питання; у Шекспіра – синтез піднесеного всеосяжного почуття з життєлюбством неповторного земного кохання).
Ц. Кохання і ворожнеча – дві одвічні протилежності:
1. Кохання Ромео і Джульєтти – виклик усьому суспільству (непримиренні супротивники – родини Монтеккі та Капулетті; зустріч і кохання Ромео і Джульєтти – це воля Бога, який хоче подолати ворожнечу родів; розуміння неможливості щастя і пристрасне бажання бути разом).
2.
Життя нічого не варте, якщо не можна бути разом (випадкове вбивство, Ромео необхідно покинути Верону; Джульєтта визнає за краще вмерти, ніж одружитися з нелюбом; змова Джульєтти з чернецем Лоренцо; Ромео не може жити без коханої Джульєтти і накладає на себе руки; без Ромео і для Джульєтти життя втрачає сенс; бути навіки з коханим, поділити з ним його долю – в цьому вбачали свій обов’язок кожен з люблячих; кохання перемогло умовності життя, але щастя люблячих сердець можливе лише в потойбічному світі).
3. Людські почуття значніші за середньовічні забобони (ворожнеча родин припинилась ціною трагічної загибелі дітей; перемагає новий життєвий принцип – принцип миру, дружби, кохання).
ІІІ. Оптимістичний сенс трагедії “Ромео і Джульєтта” (обставини не знищили кохання; кохання приходить у світ, долає перешкоди і утверджує нові цінності; кохання перемагає смерть і ненависть).
Объяснение:
1.Drank,didn't drink
2.is crying
3.goes
4.Were,were not
5.is doing,is drawing