Волейбольная площадка
Игра ведётся на прямоугольной площадке размером 18х9 метров. Волейбольная площадка разделена посередине сеткой. Высота сетки для мужчин — 2,43 м, для женщин — 2,24 м.
Волейбольный мяч
Игра ведётся сферическим мячом окружностью 65—67 см весом 260—280 г.
«Зоны» на площадке и перемещение игроков
Каждая из двух команд может иметь в составе до 14 игроков, на поле в каждый момент времени могут находиться 6 игроков. Цель игры — атакующим ударом добить мяч до пола, то есть до игровой поверхности площадки половины противника, или заставить его ошибиться.
Игра начинается вводом мяча в игру при подачи согласно жребию. После ввода мяча в игру подачей и успешного розыгрыша подача переходит к той команде, которая выиграла очко. Площадка по количеству игроков условно разделена на 6 зон. После каждого перехода права подачи переходит от одной команды к другой в результате розыгрыша очка, игроки перемещаются в следующую зону по часовой стрелке.
Подача
Подача в прыжке
Выполняет подачу игрок, который в результате последнего перехода перемещается из второй в первую зону. Подача производится из зоны подачи за задней линией игровой площадки с целью приземлить мяч на половине противника или максимально усложнить приём. До того как игрок не коснётся мяча при подаче, ни одна часть его тела не должна коснуться поверхности площадки (в особенности это касается подачи в прыжке). В полёте мяч может коснуться сетки, но не должен касаться антенн или их мысленного продолжения вверх. Если мяч коснётся поверхности игровой площадки, подающей команде засчитывается очко. Если игрок, который подавал, нарушил правила или отправил мяч в аут, то очко засчитывается принимающей команде. Не разрешается блокировать мяч при подаче, прерывая его траекторию над сеткой. Если очко выиграно командой, которая подавала мяч, то подачу продолжает выполнять тот же игрок.
В современном волейболе наиболее распространена силовая подача в прыжке. Её противоположностью является укороченная (планирующая, тактическая) подача, когда мяч направляется близко к сетке.
Приём подачи
Обычно принимают мяч игроки, стоящие на задней линии, то есть в 5-й, 6-й, 1-й зонах. Однако принять подачу может любой игрок. Игрокам принимающей команды разрешается сделать три касания (нельзя дважды подряд трогать мяч) и максимум после третьего касания перевести мяч на половину противника. Обрабатывать мяч на приёме можно в любом месте площадки и свободного пространства, но только не на самой половине площадки противника. При этом если приходится пасом переводить мяч обратно на свою игровую половину, вторая передача из трёх не может проходить между антеннами, а обязательно должна проходить мимо антенн. При приёме не допускается никакая задержка мяча при его обработке, хотя принимать мяч можно любой частью тела. Планирующую подачу могут принимать 2 игрока на задней линии, но для приема силовой подачи требуется уже 3 игрока.
Защита (приём атаки)
Приём атакующего удара отличается от приёма подачи, так как в защите в обязательном порядке всегда участвуют все 6 игроков находящихся на площадке, некоторые игроки передней линии ставят блок (иногда все трое), а все остальные играют в защите. Цель защищающихся оставить мяч в игре и по возможности довести его пасующему. Защита может быть эффективной только в случае согласованных действий всех игроков команды, поэтому были разработаны схемы игры в защите, из которых прижились только две, «углом назад» и «углом вперёд». В обеих схемах крайние защитники стоят по боковым линиям, выходя из за блока в 5-6 метре от сетки, а вот защитник в 6 зоне в соответствии с названием схемы играет или непосредственно позади блока (ловит скидки за блок) или за лицевой линией (играет дальние рикошеты от блока).
Атака
Обычно при позитивном приёме мяч принимается игроками задней линии (1-е касание) и доводится до связующего игрока, связующий передаёт (2-м касанием) мяч игроку для выполнения атакующего удара (3-е касание). При атакующем ударе мяч должен пройти над сеткой, но в пространстве
«Пригоді Тома Сойєра» — це книга про двох хлопців, яких пов’язує справжня дружба. А ще цих героїв об’єднує щирість почуттів, чесність, відкритість усьому доброму та світлому. Складні умови життя не лякають друзів, а роблять їх сильнішими й мудрішими. Із будь-якої ситуації вони знаходять цікавий вихід і відкривають для себе щось важливе на все життя.
Ось перед нами два хлопчики — вигадник і фантазер Том Сойєр та його вірний друг та «зброєносець» Гекльберрі Фінн. Життя хлопців дуже не просте: їх пригнічує школа та церква, вони мають допомагати дорослим по господарству. У Тома навіть немає батьків. Але тітка, сестра його матері, любить хлопчика і піклується про нього, хоча іноді карає його працею у вихідні. Та навіть це покарання Том сприймає із оптимізмом, перетворюючи працю на захоплення. І для цього він лише змінює своє ставлення до роботи. Знайомлячись із пригодами друзів, ми розуміємо, що Том і Гек —- не нерозважливі бешкетники. Попри всі труднощі, їм вдається жити вільним і щасливим життям і робити щасливішим життя інших людей. Хлопці допомагають людям і навіть рятують їх. І всі добрі справи завжди роблять разом,
підтримуючи один одного та інших. Якби не невгамовність Тома, Беккі залишилася б у печері. Якби хлопці не пішли на цвинтар, Мефа Потте- ра стратили б за злочин, якого він не коїв. Якби Гек не покликав на до вдову могли убити.
Книга Марка Твена — не лише цікава розповідь про двох хлопчиків. Том Сойєр і Гекльберрі Фінн, зійшовши зі сторінок книги, продовжують жити поруч із своїми однолітками. Історіями про витівки цих літературних героїв і сьогодні зачитуються діти у різних країнах світу.
II варіант
Що таке справжня дружба? Підтримувати один одного, коли стає зовсім важко? Ділити разом успіх? Один із зразків справжньої дружби я знайшов у художній літературі — це дружба Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна з повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра».
Дружба народилась на основі того, що між хлопцями було багато спільного. Хоча, з іншого боку, багато чого їх мало б роз’єднувати. По-перше, хлопці були майже одного віку, а значить близьким було їх ставлення до навколишнього світу — вони, як і всі на світі хлопці, мріяли про пригоди. Обом хлопцям не вистачало батьківського тепла й ласки. Проте Том жив разом із рідною тіткою, а рідна тітка — це все ж таки рідня. Том навчався у школі, а кожного дня повертався додому, де на нього очікувала смачна їжа та настанови близької людини.
Гекльберрі був вільною пташкою. Він зумів заслужити авторитет в інших дітей, незважаючи на те, що батьки заборонили їм товаришувати з цим розбишакою. Гек не думав багато про одяг, житло чи інші речі, які прийнятні у людському суспільстві. Йому вистачало того, що потрапляло до його рук випадково, наприклад, одяг з дорослого плеча.
Геку не треба було ходити до школи, церкви. Над ним не було керівника, який би вказував, що треба робити кожної хвилини. І Гек залюбки цим користувався — першим з хлопців навесні починав ходити босоніж, останнім восени взувався, ходив на риболовлю. Більше того, на відміну від Тома й інших хлопців однолітків Гекльберрі навчився по-дорослому палити.
Але не цигарки об’єднали хлопців. Том не зміг палити. Одна- єдина цигарка принесла йому стільки розчарувань, що, здається, він її запам’ятав назавжди. Том і Гекльберрі об’єдналися в пошуках пригод. Спочатку вони домовилися піти на кладовище, де стали свідками кривавого злочину — вбивства. І як в такій ситуації поводять себе сміливі хлопці? Звісно, вони трошки перелякані, оскільки розуміють, що злочинець не пробачить їм образи ніколи. Проте рішучість не покидає ці юні серця.
Ображений Том вирішує збігти з домівки, де, на його думку, ніхто не міг зрозуміти найніжніших порухів його душі. І хто підтримує Тома? Звісно, друзі, серед яких і Гекльберрі Фіни. А хто підтримує Тома у пошуках піратських скарбів? Знову ж той самий Гекльберрі Фінн. Можливо, комусь їхня дружба видається несправжньою. Але згадаймо, хлопці ніколи не зраджують один одного. Хворий Гек, що тільки-но допоміг удові залишитися живою, кличе Тома. З іншого боку, і Том залишається вірним своєму товаришеві. Навіть великі гроші не роз’єднують Тома та Гека. А найголовніше, що хлопці не заздрять один одному. Кожен з них сприймає товариша таким, яким він є насправді.
Объяснение:
Здесь есть два варианта можешь вибрати себе/тут є два варіанта можеш вибрати який хочеш ❤️