Цифры на бурятском
Объяснение:
1 - Нэгэ(н) 11 - Арбан нэгэ Хори(н) - 20 Нэгэдэхи – 1-й
2 - хоёр 12 - арбан хоёр Гуша(н) - 30 Хоёрдохи – 2-о
3 - Гурба(н) 13 - Арбан гурба Дүшэ(н) - 40 Гурбадахи – 3-й
4 - Дүрбэ(н) 14 - Арбан дүрбэ Таби(н) - 50 Дүрбэдэхи – 4-й
5 - Таба(н) 15 - Арбан таба Жара(н) - 60 Табадахи – 5-й
6 - Зургаа(н) 16 - Арбан зургаа Дала(н) - 70 Зургаадахи – 6-й
7 - Долоо(н) 17 - Арбан долоо Ная(н) - 80 Долоодохи – 7-й
8 - Найма(н) 18 - Арбан найма Ерэ(н) - 90 Наймадахи – 8-й
9 - Юһэ(н) 19 - Арбан юһэ Зуу(н) - 100 Юһэдэхи – 9-й
10 - Арба(н) 20 - Хори(н) Арбадахи – 10-й
Діку Сенду усього 15 років. Доля була до нього суворою: він був знайдою, ім’я йому дав перехожий, який відніс хлопчика до притулку. Але коли він підріс, містер Уелдон звернув увагу на кмітливого хлопчика й надав йому можливість навчатися й працювати на його судні «Пілігрим». Дік Сенд мріяв стати справжнім капітаном. Але негаразди переслідували юнака. Фізична сила й міцний дух до йому з гідністю вийти з небезпечних ситуацій. Сміливість, рішучість дозволяли йому діяти швидко. Чуйність і відданість спонукали юнака піклуватися про місіс Уелдон і Джека.
Объяснение:
Щоб досягти раннього і тривалого цвітіння, багато квітів вирощують з розсади – наприклад, чорнобривці, айстри, запашний горошок, сальвію, кальцеолярію, запашний тютюн, красолю, петунію, целозію, жоржину, іпомею, левкой, флокс однолітній, вербену й інші. Але зауважте, що розсада цих квітів висаджується в ґрунт не раніше, ніж пройдуть весняні заморозки. За бажанням, впродовж літа деякі квіти можна живцювати (наприклад, агератум, бегонію, геліотроп, бальзамін, петунію, портулак, віолу) .
Вирощена розсада теплолюбних багаторічних рослин (бегонії, бальзаміни, жоржини й ін. ) висаджується тільки після заморозків, а викопується (!) до настання перших морозів.
Мрієте про буйне цвітіння на своїй клумбі? Перш ніж посадити рослини, розпушіть ґрунт, додайте мінеральні, органічні добрива в потрібних пропорціях та кількості. Ґрунт у саду можна поліпшити з унесенням в нього сидератів, тирси, що перепріла гноєм, а також компосту, піску, торфу, мінеральних добрив (столова ложка гранульованої речовини N, P, K на один квадратний метр) . А ще важливо приготувати поживний субстрат для заповнення горщиків вазонів та підвісних кошиків, щоб потім висадити ці квіти.
Аби рослини виросли красивими, підтримуйте необхідну вологість субстрату, щоб у ґрунті могли існувати корисні бактерії, які переробляють гній у більш дрібні часточки. Земля, у якій ростуть квіти, не повинна бути пересохлою і розсипатися.
Зверніть увагу на те, що нині у продажі з’явилися добавки, які дозволяють рідше проводити поливи. При внесенні вони спочатку накопичують у собі вологу, а потім поступово віддають її субстрату. Це особливо актуально в посушливе літо та при зайнятості квітникарів. Із природних матеріалів такі властивості має глина, а зі штучних речовин-кондиціонерів вологи – спучений вермикуліт та гідрогель.
Зауважте, що частота поливів рослин обов’язково регулюється з урахуванням властивостей ґрунту та погодних умов. Вологолюбні рослини для гарного росту і цвітіння потребують більше вологи, тому поливайте їх частіше, але не забувайте, що при великій кількості вологи виникає ризик грибкових захворювань, тому садіть рослини на певній відстані.