У «Пігмаліоні» Шоу поєднав дві теми: проблему соціальної нерівності та проблему класичної англійської мови. Б. Шоу особливо яскраво зміг у своєму творі висвітлити проблему нерівності людей в умовах суспільства. У кінці твору Еліза, вже освічена, залишається ні з чим, як була до цього, тільки з трагічним усвідомленням свого матеріального становища і тонким почуттям безмежної несправедливості до людей з нижчого стану. У підсумку дівчина повертається в оселю Хіггінса, але її вже там цінують і приймають як рівну, “свою”, як повноцінну особистість. П’єса має і повчально-виховну цінність, що стосується освіти. Адже правильна освіта і виховання відіграє далеко не останню роль в житті будь-якої особистості. Сам Шоу мету своєї п’єси визначив наступним чином: «” Пігмаліон “- це насмішка над шанувальниками” блакитної крові”…
Объяснение:
Образ-символ: У творі "Собор" О. Гончара знаходимо у якості символу собор. Він є символом внутрішньої розвиненості та краси українського народу.
Образ-персонаж: Мотря та Карпо з твору І. Нечуй-Левицького "Кайдашева сім’я"
Образ-переживання: У творі М. Коцюбинського "Цвіт яблуні" можна знайти такі емоції як гнів, страждання. Це і будуть образи-переживання. Тобто ті образи, які висвітлюють певні людські емоції.
Образ-пейзаж: найчастіше наявний у творах письменників-імпресіоністів. Наприклад, такий образ є у творі М. Коцюбинського "Intermezzo" (зображення поля влітку).