Альтернативна вартість - одне з базових понять в економіці. З його до можна вирішити, який варіант краще, і відстежити, наскільки ефективно працює компанія чи наскільки прибуткові інвестиції у порівнянні з іншими варіантами. Альтернативна вартість - це втрачена вигода в результаті вибору одного з варіантів. При цьому альтернативною вартістю вважається найкращий із втрачених варіантів.
Цей термін вживають, коли хочуть переглянути всі гіпотетичні варіанти та прийняти найбільш оптимальний та розумний вибір. Альтернативна вартість може виражатися у натуральній величині (у товарах), як у нашому випадку, й у грошовому еквіваленті.
Поняття альтернативної вартості найчастіше застосовується:
Оцінюючи виробничих можливостей — що можна зробити певному устаткуванні з обмеженою кількістю ресурсів.
Оцінюючи можливостей розширення — що може дати установка нового устаткування, і як можна використовувати ці витрати за іншому розкладі.
При оцінці варіантів інвестицій, що буде, якщо вкласти гроші в певні цінні папери, і який дохід дасть альтернативний інвестиційний портфель.
Процесс труда связан с затратами человеческой энергии, мускулов, интеллекта.
Подобные затраты рассматриваются экономической теорией как расходование рабочей силы человека. Под рабочей силой понимается человека к труду физическая и профессиональная. Это означает, что для того, чтобы трудиться, надо обладать определенным здоровьем и профессиональными знаниями и навыками.
Рабочая сила, таким образом, существует до того, как начинается процесс труда, который предстает в виде функции рабочей силы. Поскольку рабочая сила выступает как труд в потенциале, то она рассматривается как трудовой ресурс.
В масштабах всего общества трудовые ресурсы представлены той частью населения страны, которая к труду, то есть обладает рабочей силой.
Труд как фактор производства имеет количественные и качественные характеристики.
Количественные характеристики отражают затраты труда, определяемые численностью работающих, их рабочим временем и интенсивностью труда, то есть напряженностью труда в единицу времени.
Качественные характеристики труда отражают уровень квалификации работников. По этому уровню существует общее деление работников на квалифицированных, полуквалифицированных и неквалифицированных.