Причини виникнення ринкової економіки. Як зазначалося вище, з моменту свого народження капіталістичний б виробництва ґрунтувався на ручній праці й найбільш адекватною суспільною формою його розвитку була індивідуальна (приватна) власність. Ринкова форма зв'язку між дрібними підприємствами абсолютно переважала, і виробництво, і привласнення мали у той час переважно приватний характер.
Але вже у цей період поряд з ринковими формами зв'язку як всеохоплюючими, абсолютно переважаючими, що здійснювалися стихійно (проявляючись з початку XIX ст. періодично через кризи), зароджуються позарин-кові, набираючи форми організованих, планомірних, свідомо регульованих. Вони обмежувалися окремим підприємством і ґрунтувалися на одиничному поділі праці У формі подетальної та поопераційної спеціалізації окремих трудівників. Кожен окремий продукт їх праці набував форми товару. Так, у «Капіталі» К. Маркса наводиться приклад того, як у виготовленні голок беруть участь 92 робітники зі специфічними навичками. U( :М ,,
С какими науками взаимосвязана экономика организация (предприятия)?
а) экономикой, маркетингом, менеджментом, анализом финансово-хозяйственной деятельности, информатикой;
Максимально возможный годовой объем выпуска продукции с учетом оптимального использования всех ресурсов предприятия определяет:
б) производственную мощность;
Что является целью домашнего (семейного) хозяйства:
а) максимизация полезности покупаемых благ;
Что такое производительность труда?
г) это конкретного труда производить определенное количество потребительной стоимости в единицу рабочего времени;
Что из ниже перечисленного относится к средствам обращения?
расчета амортизации могут быть:в) готовые изделия, продукция в пути, денежные средства на счетах и в кассе, дебиторская задолженность.
б) линейные и нелинейные;