Ринкова економіка працює на принципах вільного підприємництва, різноманіття форм власності на засоби виробництва, ринкового ціноутворення, договірних відносин між суб’єктами, обмеженого втручання держави, присвоєння додаткової вартості. Характерними рисами ринкової економіки є: здебільшого приватна власність, обмеження ролі держави, гнучкість системи, маркетингова система управління виробництвом, висока конкуренція, свобода вибору, ціновий механізм.
Підвищення ринкової ціни є наслідком перевищення попиту на ринку над пропозицією товару, що є сигналом для підприємців збільшити пропозицію товару, а для покупців – зменшити його споживання, переключившись на товари – замінники або субститути.
Тоді як зниження ринкової ціни товару є наслідком перевищення пропозиції над попитом, що є сигналом для продавців знизити обсяг його пропозиції, а для виробників – знижувати обсяги його виробництва. Для покупців відповідно як зниження ринкової ціни товару є сигналом для збільшення обсягу його споживання.
Таким чином, реакції покупців і продавців на середню ринкову ціну врівноважують попит і пропозицію на ринку, що дає підстави говорити про саморегулювання ринкової економіки як про її найважливішу принципову особливість. У ринковій економіці тільки рішення самих покупців, постачальників товарів і послуг визначають структуру розподілу.
Ринкова економіка організована на основі ринкової саморегуляції, при якій координація дій учасників здійснюється державою, а саме законодавчою та судовою владою безпосередньо, а виконавчою тільки опосередковано, шляхом запровадження різних податків, зборів, пільг тощо.
Ринкову економіку, засновану на свободі договору, ціноутворенні по закону попиту і пропозиції і зустрічному обороті грошової маси можна вважати історично обумовленою формою товарообміну і товаророзподілу.
Объяснение:
Центральный банк должен выполнять следующие задачи.
Быть эмиссионным центром страны, т.е. пользоваться монопольным правом на выпуск банкнот.Служить «банком банков», т.е. совершать операции не с торгово-промышленной клиентурой, а преимущественно с банками данной страны: хранить их кассовые резервы, размер которых устанавливается законом, предоставлять им кредиты (кредитор последней инстанции), осуществлять надзор коммерческими банками, регулировать их деятельность. ;Являться банкиром правительства. Для этого он подживает государственные экономические программы и мещает государсфенные ценные бумаги, предоставляет кредиты и выполняет расчетные операции для правительства, хранит (официальные) золотовалютные резервы. .Служить главным расчетным центром страны, выступать посредником между другими банками страны при вы-"нении безналичных расчетов, основанных на зачете вза-ных требований и обязательств.Являться органом' регулирования экономики денежно-итными методами
Численность экономически активного населения равна:
350 + 350*20% = 420 тыс. чел.,
Численность безработных:
420*20% = 84 тыс. человек.