Ринкова економіка працює на принципах вільного підприємництва, різноманіття форм власності на засоби виробництва, ринкового ціноутворення, договірних відносин між суб’єктами, обмеженого втручання держави, присвоєння додаткової вартості. Характерними рисами ринкової економіки є: здебільшого приватна власність, обмеження ролі держави, гнучкість системи, маркетингова система управління виробництвом, висока конкуренція, свобода вибору, ціновий механізм.
Підвищення ринкової ціни є наслідком перевищення попиту на ринку над пропозицією товару, що є сигналом для підприємців збільшити пропозицію товару, а для покупців – зменшити його споживання, переключившись на товари – замінники або субститути.
Тоді як зниження ринкової ціни товару є наслідком перевищення пропозиції над попитом, що є сигналом для продавців знизити обсяг його пропозиції, а для виробників – знижувати обсяги його виробництва. Для покупців відповідно як зниження ринкової ціни товару є сигналом для збільшення обсягу його споживання.
Таким чином, реакції покупців і продавців на середню ринкову ціну врівноважують попит і пропозицію на ринку, що дає підстави говорити про саморегулювання ринкової економіки як про її найважливішу принципову особливість. У ринковій економіці тільки рішення самих покупців, постачальників товарів і послуг визначають структуру розподілу.
Ринкова економіка організована на основі ринкової саморегуляції, при якій координація дій учасників здійснюється державою, а саме законодавчою та судовою владою безпосередньо, а виконавчою тільки опосередковано, шляхом запровадження різних податків, зборів, пільг тощо.
Ринкову економіку, засновану на свободі договору, ціноутворенні по закону попиту і пропозиції і зустрічному обороті грошової маси можна вважати історично обумовленою формою товарообміну і товаророзподілу.
Объяснение:
В число свободных благ входит часть возобновляемых ресурсов, например воздух, вода, солнечный свет.
Экономические блага — блага, доступный объем которых меньше потребности в них. Такие блага относительно ограниченны и поэтому имеют цену. В число экономических благ входят все невозобновляемые ресурсы и часть возобновляемых ресурсов. Например, свежий воздух и чистая вода уже не бесплатны: за свежим воздухом надо ехать за город и нести расходы на поездку, а чистую воду — покупать в бутылке.
Экономические блага надо производить, оплачивать и, поскольку они ограниченны, создавать механизмы их распределения между людьми. Производство, распределение и потребление экономических благ составляют экономический процесс
1. В кредит
20000*15%= 3000 сумма процентов
Телефон обойдётся в 53000, из них 23 000 кредитные средства
2.депозит
30000*9%= 2700 проценты.
Сумма в конце будет 32700
Телефон будет стоить 40000.
"все равно не хватит. Надо будет брать кредит. Но уже на сумму 7300.
7300*15= 2495 будут проценты.
Экономическая эффективность
1 вариант 20000+3000=23000 надо будет вернуть
2.вариант 7300+2495=9795 надо будет вернуть
Следовательно экономическая эффективность ( абсолютная) второго варианта составит
23000-9795= 13205