Каждый человек и даже ребенок имеет свои *права. Но всегда ли эти права неприкосновенны?
Первое мое право – это право на получение образования. С одной стороны, это право у меня есть – мне повезло со школой и учителями и уже это моя обязанность – их получить. Но ведь не каждому ребенку в этой жизни повезло, я уже говорю о доступности высшего образования. Очень часто решающим фактом является не ум и талант, а кошелек родителей, которые могут заплатить за образование своего ребенка.
Следующее мое право – право на здоровье и медицинскую Счастлив тот, кто, по Божьей воле, родился абсолютно здоровым, а если нет? Об этой проблеме я говорю не понаслышке, не все у меня со здоровьем прекрасно. И вот когда мне пришлось вплотную столкнуться с больницами, я ужаснулась. Я не понимаю, почему ребенок, больной ДЦП, должен каждый год доказывать, что он болен и должен получать от государства Почему в длинных коридорах врачебных комиссий эти дети простаивают часами, а затем, попав на прием, еще вынуждены отвечать на глупые вопросы. Неужели недостаточно того, что они уже испытали в свои годы. Побывав на такой комиссии один раз, я уже больше туда возвращаться не захотела. Может, на это и рассчитывают медицинские светила, придумавшие такую процедуру?
А самое главное мое право – это право на жизнь! Но и здесь вносятся коррективы. Разве не было права на жизнь у детей Беслана? Было это право – но его отняли, лишив самого ценного – жизни.
Кто-то, прочитав эти строки, подумает, что я, наверное, обижена на весь белый свет, поэтому смотрю на все так мрачно. Но он будет не прав. Я молода, привлекательна, достаточно образованна, у меня прекрасные родители, отличные друзья и учителя. Я счастлива, но, иногда мне бывает очень обидно и больно за тех, кто несчастлив и обделен. Кто в этом виноват, я не знаю! Но если мы говорим о правах, то нельзя забывать о тех, чьи права нарушаются.
Плануйте разом! Визначайте разом суму та час витрат. Цифри і плани повинні знати обидві сторони.
Визначайте свої фінансові цілі! Складайте бюджет, дотримуючись конкретної мети.
Не приступайте до складання бюджету до того, як дізнаєтесь, скільки ви витрачаєте грошей кожен день і на що! Протягом декількох тижнів ведіть строгу запис витрат, щоб знати, як скласти бюджет. Якщо ви не знаєте, на що витрачаються ваші гроші, то не зможете визначити, на що і скільки їх дійсно можна витратити.
Всі статті бюджету мають бути чітко визначені! Тверезо оцінюйте ситуацію та ваші можливості.
Витрачайте гроші відповідно до потреб вашої родини! Не слідуйте у витрачанні грошей традиціям інших сімей.
Перш за все, думайте! Зробивши підрахунки спільно обговорити їх, не поспішайте робити висновки. Не дозволяйте вашим бажанням взяти гору над тверезою оцінкою можливостей. Вам здається, що витрати занадто великі? Перевірте, чи дійсно це так? Якщо ви вирішили економити на одному, стежте, щоб не витрачати більше грошей на інше. Чи не скорочуйте звичайних необхідних щоденних витрат, але уважно подивіться, а які зайві речі ви витратили гроші, і скоротіть ці необов’язкові витрати.
Плануйте великі витрати! У вас може бути декілька великих витрат протягом року – відпустка, покупка нових меблів або техніки. Враховуйте їх, відкладайте гроші на ці заходи кожен місяць, тоді ви зможете оплатити їх в потрібний момент. Якщо не планувати такі витрати, то вони перетворять ваш бюджет в хаос, з якого буде важко вибратися.
Не стежите строго за кожним рублем, призначеним на кишенькові витрати! Будь член сім’ї повинен мати право особистого вибору при витрачанні кишенькових грошей, в той же час не порушуючи бюджету.
Не намагайтеся перехитрити власний бюджет! Наприклад, не намагайтеся перевищити свої можливості, купуючи те, що зараз ви не в змозі купити. Не беріть у борг з інших статей бюджету або у інших людей. Борг завжди необхідно виплачувати, скорочуючи витрати наступного місяця.
Коли бюджет стає занадто напруженим, подумайте, як послабити цю напруженість! Будьте більш гнучкими. Натягнутий бюджет завжди тримає людей в напрузі. Найкращим правилом планування є щорічне складання бюджету до початку січня і перевірка його в липні місяці, щоб переконатися, що він дійсно реальний і служить вашому добробуту.
Складаючи бюджет, не забудьте внести статтю витрати під заголовком «зміцнення сім’ї».Сюди увійдуть витрати, що сприяють зміцненню ваших подружніх стосунків. Це можуть бути книги для спільного читання, аудіо-та відеоматеріали для спільного використання, спільне проведення вихідних днів і т. д. Роблячи це, Ви будете сприяти зміцненню сімейного життя, до чого Ви і прагнете. Але міцною сім’я не стає раптом! Її необхідно планувати.