Вопрос: Замечаете ли вы притяжение существующее между окружающими вас телами? Почему?
ответ: Нет, т.к. это притяжение очень слабое.
Вопрос: Почему космический корабль не летит прямолинейно по инерции?
ответ: Если корабль находится в космосе и на него не действуют силы притяжения космических тел, то он будет лететь равномерно и прямолинейно. Если же он будет на Земле, то сила притяжения планеты и сопротивление воздуха не дадут кораблю лететь по прямой линии по иннерции.
Задание: Назовите явление природы для объяснения которого необходимо знать силу притяжения между Землей и Луной?
ответ: Приливы и отливы.
Объяснение:
Ця формула для визначення періоду коливань математичного маятника була виведена і перевірена на дослідах голландським фізиком К. Гюйгенсом (1629 — 1695), тому її часто називають формулою Гюйгенса.
Період коливань математичного маятника залежить лише від прискорення вільного падіння в даному місці Землі і від довжини маятника. Період не залежить від амплітуди коливань і від маси підвішеного тягарця, що легко перевірити на дослідах з різними маятниками. Слід лише пам'ятати, що розміри тягарця мають бути малими порівняно з довжиною підвісу і що малим має бути також кут відхилення маятника від вертикалі. З наведеної залежності періоду коливань математичного маятника можна легко експериментально визначити прискорення вільного падіння. Для цього треба виміряти довжину маятника і період його коливань.