1) Крылья колибри имеют частоту качания 200 Гц. На сколько большой период колебаний крыльев?
2) Ребенок качается в течение 4 секунд. Какая частота качания?
3) Стиральная машина вращается со скоростью 20 об / мин. Каковы период и частота вращения центрифуги?
4) Частота вращения крыльев составляет 0,25 Гц. Какой период вращения крыльев? Сколько полных оборотов потребуется за 8 секунд?
5) Тяжелая атлетика с частотой сердечных сокращений 120 ударов в минуту. Рассчитайте частоту сердечных сокращений и период!
Основні знання про будову катапульт і інших метальних машин залишили автори I ст. до н. е. римлянин Вітрувій, греки Герон Олександрійський та Філон з Візантії.
На відміну від лука чи арбалета, де кінетична енергія забезпечується пружністю зігнутих плечей, в катапультах і балістах енергія запасається в скручених пучках джгутів малоеластичних волокон – торсионах. Через це їх іноді називають торсіонними метальними машинами, луки та арбалети ж, в тому числі важкі станкові аркбаллісти, відносять до тенсіонних. Важіль, вставлений одним кінцем в закручений джгут-торсіон, прагне розкрутитися, розганяючи інший кінець важеля до великої швидкості. Таким чином, кожне плече катапульти складається з горизонтального важеля, вставленого в закручений з певним зусиллям джгут, а також з підставки або рами, куди вертикально кріпиться джгут. Обидва плеча катапульти з`єднані тятивою, відтягнути яку можливо тільки за до лебідки. Між важелями встановлена напрямна балка для спрямованого польоту метальної снаряда: каменю в балісті та стріли в катапульті.