М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ascor3337
ascor3337
26.09.2022 07:36 •  Физика

1.Екран освітлено двома точковими джерелами когерентного світла з однаковою початковою фазою. Яким є результат інтерференції хвиль на екрані?
а.Весь екран темний, освітленою є тільки центральна частина
b. На екрані в певному порядку чергуються темні та світлі ділянки, в центрі екрана темна пляма
c. Весь екран рівномірно освітлений
d. На екрані в певному порядку чергуються темні та світлі ділянки, в центрі екрана світла пляма
2.Установіть відповідність між пристроями або об’єктами та світловими явищами, які в них відбуваються
1)Увімкнуте дзеркало а) поглинання світла д)Дисперсія світла
2)Тонка прозора плівка б)Інтенференція світла
3)Дифракційна решітка в) Відбивання світла
4)Трикутна призма г)Дифракція свіла
3.Дві хвилі з однаковою частотою та однаковою різницею фаз називаються ...
a. когерентними
b. паралельними
c. перпендикулярними
d. однаковими
4.Дифракційна решітка містить 100 штрихів на 1 мм. Відстань від решітки до екрана дорівнює 5 м. Решітку освілюють зеленим світлом (довжина хвилі 500 нм), і на екрані утворюється дифракційна картина. На який кут відхилилися промені, що утворили спектр другого порядку?
a. 0,1°
b. 5,7°
c. 10°
d. 2,9°
5.Під час проходження вузького світлового пучка через трикутну призму можна гати різнокольорову смужку на екрані поза призмою. Це є результатом ...
a. поглинання світла
b. дифракції світла
c. інтерференції світла
d. дисперсії світла
6.На відстані 1 м від екрана знаходиться дифракційна решітка, у якої 100 штрихів на кожний міліметр. Чому дорівнює відстань між максимумами нульового і першого порядку, якщо на решітку падає світло з довжиною хвилі 600 нм?

a. 3 мм
b. 3 см
c. 6 см
d. 6 мм
7.Електромагнітні хвилі з довжиною 500 нм належать до діапазону ...
a. видимого світла
b. рентгенівського випромінювання
c. ультрафіолетового випромінювання
d. інфрачервоного випромінювання
8.Від дифракційної решітки до екрана 2 м. Під час освітлення решітки монохроматичним світлом з довжиною хвилі 500 нм відстань між центральним і першим максимумами на екрані дорівнює 4 см. Скільки штрихів на міліметр має решітка?
a. 25 штрихів
b. 40 штрихів
c. 400 штрихів
d. 250 штрихів
9.Відомо, що в системах кольорового телебачення та в кольоровій фотографії біле світло є результатом складання світла, яке відповідає червоному, блакитному і зеленому кольорам. Цих кольорів три тому, що ...
a. використання в телебаченні та фотографії більше трьох кольорів технічно є дуже складним процесом
b. вони, в свою чергу, складаються з інших кольорів
c. під час розкладання природного білого світла за до призми ми також отримуємо три кольори
d. в людському оці три типи кольорових світлових рецепторів
10.Утворення різнокольорового забарвлення поверхні мильної бульбашки є результатом ...
a. дифракції світла
b. дисперсії світла
c. інтерференції світла
d. заломлення світла тлення лінзової оптики дозволяє ...
a. збільшити коефіцієнт відбиття для певної довжини хвилі видимого світла
b. збільшити показник заломлення скла лінз
c. зменшити коефіцієнт відбиття для певної довжини хвилі видимого світла
d. зменшити коефіцієнт відбиття у всьому діапазоні видимого світла
12.Якщо за до напівпрозорого дзеркала розділити світловий промінь на два, а потім спрямувати обидва ці промені на екран, то можна гати світлову картину, яка складається зі світлих та темних ділянок. Це дослід з заломлення світла
b. інтерференції світла
c. дисперсії світла
d. дифракції світла
13.Дифракційна решітка має 120 штрихів на 1 мм. Визначити довжину хвилі монохроматичного світла, що падає на решітку, якщо кут між двома спектрами першого порядку становить 8°. Відповідь виразіть цілим числом у нанометрах.
14.Установіть відповідність між діапазонами електромагнітних хвиль та їх назвою
1)600нм а)Радіохвилі
2)60нм б)Ультрафіолетове випромінювання
3)6000нм в)Інфрачервоне випромінювання
4)60пм г)Видиме світло
д)Ренгенівське випромінювання

👇
Открыть все ответы
Ответ:
SmartPocan
SmartPocan
26.09.2022

Непрерывное развитие энергетики, автомобильного и других видов транспорта, возрастание потребления угля, нефти и газа в промышленности и на бытовые нужды увеличивает возможности удовлетворения жизненных потребностей человека. Однако в настоящее время количество ежегодно сжигаемого в различных тепловых машинах химического топлива настолько велико, что все более сложной проблемой становится охрана природы от вредного влияния продуктов сгорания. Отрицательное влияние тепловых машин на окружающую среду связано с действием различных факторов.

Во-первых, при сжигании топлива используется кислород из атмосферы, вследствие чего содержание кислорода в воздухе постепенно уменьшается.

Во-вторых, сжигание топлива сопровождается выделением в атмосферу углекислого газа. В атмосфере Земли в настоящее время содержится около 2600 млрд. тонн углекислого газа (около 0,033%). До периода бурного развития энергетики и транспорта количество углекислого газа, поглощаемого из атмосферы при фотосинтезе растениями и растворяемого в океане, было равно количеству углекислого газа, выделяемого при дыхании и гниении. В последние десятилетия этот баланс все в большей степени стал нарушаться. В настоящее время за счет сжигания угля, нефти, и газа в атмосферу Земли ежегодно поступает дополнительно около 20 млрд. тонн углекислого газа. Это приводит к повышению концентрации углекислого газа в атмосфере Земли. Молекулы оксида углерода поглощать инфракрасное излучение. Поэтому увеличение концентрации углекислого газа в атмосфере изменяет прозрачность. Дальнейшее существенное увеличение концентрации углекислого газа в атмосфере может привести к повышению ее температуры ("парниковый эффект"). Производство электрической и механической энергии не может быть осуществимо без отвода в окружающую среду количества теплоты, что приводит к повышению температуры на Земле и создать угрозу таяния ледников и катастрофического повышения уровня Мирового океана.

В-третьих, при сжигании угля и нефти атмосфера загрязняется азотными и серными соединениями, вредными для здоровья человека. Особенно существенно это загрязнение в крупных городах и промышленных центрах. Более половины всех загрязнений атмосферы создает транспорт. Кроме оксида углерода и соединений азота, автомобильные двигатели ежегодно выбрасывают в атмосферу 2-3 млн. тонн свинца.

Надеюсь :)

Буду рад, если вы поставите лучший ответ:=)

4,4(41 оценок)
Ответ:
Dream1155
Dream1155
26.09.2022

Тепловые машины – основа нашей индустриальной цивилизации. При них осуществляется движение автомобили и кораблей . Они вырабатывают ток на электростанциях дают энергию для работы предприятий. Месяц использования тепловых машин приводит к серьёзным экологическим проблемам частности для природы. С каждым годом эта проблема становится все серьёзные и если будущее на это проблема не будет отношения внимание то это может привести к экологической катастрофе.

Для работы тепловых двигателей чаще всего применяется ископаемое топливо или продукты его переработки: уголь, газ, мазут, бензин, керосин .Не меньший вред наносят продукты сгорания. Вещества такие как

сажа;

углекислый газ;

угарный газ;

оксид азота;

соединения свинца;

формальдегид;

бензол.

Выхлопные газы автомобилей – основной источник токсичного смога в крупнейших городах мира. Концентрация вредных веществ в воздухе мегаполисов может превышать норму в десятки раз. И таким образом надо решить эту проблему но в будущем я считаю ученые смогут решить эту проблему и мы будем дышать свежим воздухом и природа будет довольна этим.

4,8(44 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Физика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ