физика, 9 клас, контрольная
І рівень
1. Між будь-якими двома тілами діють сили гравітаційного притягання, які прямо пропорційні добутку мас цих тіл і обернено пропорційні квадрату відстані між ними. ( )
а) Перший закон Ньютона в) Третій закон Ньютона
б) Другий закон Ньютона г) Закон всесвітнього тяжіння
2. За якою формулою визначають проекцію вектора переміщення для прямолінійного рівноприскореного руху? ( )
а) б)
в) г)
3. Яка одиниця вимірювання прискорення вільного падіння? ( )
а) м б) Н в) м/с2 г) кг
ІІ рівень
4. Як зміниться сила взаємодії між двома кулястими тілами, якщо масу першого тіла збільшити вдвічі? ( )
5. Санки спустилися з однієї гірки та піднялися на іншу. Під час підйому на гору швидкість санок, які рухалися прямолінійно і рівноприскорено, за 4 с змінилася від 12 м/с до 2 м/с. Визначте модуль прискорення. ( )
ІІІ рівень
6. Автомобіль масою 1500 кг рушає з місця під дією сили тяги 3000 Н та набуває швидкість 36 км/год. Не враховуючи опір руху, визначте за який час автомобіль досяг такої швидкості. (1, )
7. У скільки разів зменшується сила притягання космічної ракети до Землі під час віддалення від її поверхні на відстань, що дорівнює п’ятьом радіусам Землі? (1, )
ІV рівень
8. 3 вершини вежі одночасно кинули два тіла зі швидкостями 5 м/с: одне – вертикально вгору, друге – вертикально вниз. Якою буде відстань між тілами через 3 с після початку руху? ( )
За визначенням, вага - це сила з якою тіло діє на опору або на підвіс, якщо підвісити гирьку до динамометра і опустити її в воду, показання динамометра зменшиться. На скільки? А рівно на величину виштовхує сили. яка спрямована проти сили тяжіння.
У вигляді формули це виглядає так: P = mg-F (в) , тобто вага = сила тяжіння - виштовхуючи. чинність.
Не треба змішувати поняття вага і СИЛА тяжіння. Це різні сили! Зазвичай вони рівні, тому при вирішенні завдань ми часто автоматично пишемо P = mg. Але це не завжди так.
Якщо вже копнути глибше, то треба враховувати. що сила тяжіння прикладена до тіла (це тяжіння з боку Землі) , а ось вага тіла прикладений до опори (це сила тиску тіла на підставку) . Вага тіла виникає саме завдяки наявності сили тяжіння! І він може змінюватися: при приміщенні тіла в рідину або при русі тіла. Наприклад, при прискореному русі ліфта вгору вага пасажира збільшується (він сильніше тисне на підлогу) . Можете перевірити, взявши з собою в ліфт
Объяснение: