Ви вже добре знаєте, що для існування електричного струму в речовині, поміщеній в електричному полі, обов’язковою умовою є наявність рухомих, або вільних, електричних зарядів, тобто таких, які можуть в речовині переміщуватися під дією електричного поля на відстані, обмеженій тільки розмірами зразка. У металевих провідниках носіями струму
є вільні електрони, а йони металу жорстко зв’язані у вузлах кристалічних ґраток і можуть здійснювати лише коливальні рухи.
У подібному зв’язаному стані перебувають йони в інших твердих тілах з йонною структурою - йонних кристалах, прикладом яких є звичайна кухонна сіль (NaCl). Вільних електронів у йонних кристалах немає, а ті, що віддають атоми металу (Na*), утворюють негативні йони галогену (СІ ), унаслідок чого виникає хімічний зв’язок. Отже, вільних носіїв електрики в йонних кристалах немає, тому за невисоких температур вони є гарними ізоляторами. У цьому неважко переконатися, якщо спробувати утворити електричне коло, зануривши два провідники, приєднані послідовно з мікроамперметром до джерела струму, у посудину з кристалами сухої кухонної солі: ніякого струму не виявимо.
Якщо ж надати йонам рухливості, перевівши йонні кристали в рідкий стан шляхом їх нагрівання і розплавлення, то речовина стане провідником струму. Відомо, що розплави солей та інших сполук проводять струм. Провідниками струму є також водні та інші розчини солей кислот і лугів.
Дистильована вода, що має молекулярну структуру, є гарним ізолятором, оскільки в ній немає вільних електричних зарядів, отже, у ній не може виникнути електричний струм.
Речовини, водні розчини або розплави яких проводять електричний струм, називають електролітами.
1. Для измерения объемов жидкостей и твердых тел используется измерительный цилиндр
( мензурка). Если налить в измерительный цилиндр жидкость и определить ее объем, а затем опустить туда твердое тело, то уровень жидкости поднимется. Разность этих двух объемов равна объему твердого тела.
2. В 1000 раз
3. Если смотреть на чемодан со стороны, то если он внешне не разбухает, то изменяется только его масса с вещами. Если начал разбухать, то уже увеличивается и масса, и объем.
4. Из латуни, т.к плотность латуни больше чем у алюминия и цинка
5. 1 -керосин, 2 -вода, т.к плотность воды выше, чем у керосина.
6. 5 кг/0,2 м3=25кг/ м3
7. Зависит от того, какой кирпич. Средняя плотность кирпича 1800кг/ м3. Тогда объем будет равен 0,003 м3
8. Плотность мела равна 2,4 г/ см3 или 2400кг/ м3
9. V=8 cм3 ρ = 21.6/8=2.7г/ см3 = 2700кг/ м3
Объяснение: Вроде так