Объяснение:
Большинство людей ответят, что в мяче находится воздух, который легче воды. И будут неправы.
Мяч состоит не из воздуха, а из резины. Из начального курса физики нам известно, что на тело, погруженное в воду действует выталкивающая сила, то есть сила Архимеда. Если сила тяжести меньше силы Архимеда, то тело (мяч) остается на поверхности и не тонет.
Сила тяжести, в свою очередь, зависит от плотности. Железный гвоздь утонет в воде, так как плотность железа больше плотности воды. Пластиковая бутылка же останется плавать на поверхности, так как у нее маленькая плотность. Значит, плотность вещества, из которого сделан мяч (резина) меньше плотности воды в реке.
Методичні вказівки мають на меті до студентам у розв'язуванні задач з фізики за такими розділами фізики: механіка, механічні коливання та пружні хвилі; молекулярна фізика і термодинаміка; електростатика і постійний струм; електромагнетизм; геометрична і хвильова оптика, взаємодія світла з речовиною і теплове випромінювання; основи теорії твердого тіла, квантової, атомної і ядерної фізики. Змістом контрольних робіт є розв’язування певної кількості відповідних задач. Вміння розв’язувати задачі є одним з головних критеріїв оволодіння фізикою. І саме розв’язування задач викликає найбільші труднощі у студентів. Крім знання теорії, головним, що сприяє успіхові у розв’язуванні задач, є оволодіння спеціальними методами і прийомами при розв’язуванні певних груп задач. Саме на цьому зосереджено основну увагу в даному посібнику. Матеріал розділів поділено на параграфи. На початку кожного з них подано короткий перелік формул і законів, які стосуються розв’язування задач відповідної теми. Ці формули дозволяють студентові скласти уявлення про обсяг теоретичного матеріалу, який необхідно опрацювати, і можуть слугувати формальним апаратом для розв’язування задач. Далі наведено приклади розв’язування найтиповіших задач, в яких показано застосування фізичних законів і викладено методи і прийоми розв’язування. Для кожної контрольної роботи подано таблиці варіантів контрольних робіт та список підручників, які потрібно опрацювати для виконання відповідної контрольної роботи для студентів з одно-семестровою, двосеместровою і три-семестровою формою викладання предметів «Фізика» і «Загальна фізика». Методичні вказівки можуть бути використані студентами, аспірантами і викладачами.
1.
Дано:
m= 2т=2000 кг
h= 12 м
g = 9,8Н/кг
Найти:
А-?
A=mgh
A=2000кг*9,8Н/кг*12м=235200 Дж = 235,2 кДж
ОТВЕТ:235,2 кДж
2. Дано
m = 0,03т = 30 кг
h = 0,5 м
g = 9,8 Н/кг
Найти
A — ?
A = Fh
F = mg
A = mgh
A = 30 кг ⋅ 9,8 Н/кг ⋅ 0,5 м = 147 Дж
A = 147 Дж
3, Дано:
F= 350 H
L = 2500 cм = 25 м
Найти:
А - ?
A = F*L
A = 350Н*25м= 8,75 кДж
Подробнее - на -
Объяснение: