ответ:Далеко не всі народи світу зустрічають Новий рік 1 січня. Євреї і ефіопи зустрічають його раніше нас, а у тувинців і китайців – пізніше. Пов`язано це з тим, що в різних етносів і релігійних конфесіях за точку відліку часу вибиралися різні події і дати. Іудеї ведуть рахунок від створення світу, християни – з дня народження Христа, буддисти – з дати смерті Будди. Правда, в міжнародному побуті сьогодні використовується тільки християнський григоріанський календар – це диктується міркуваннями практичності. Ісламський календар є офіційним лише в Саудівській Аравії і деяких інших державах Перської затоки. Решта мусульманських країн використовують його лише для релігійних потреб.В Індії існують більше двадцяти систем літочислення, в Непалі – трохи менше, але і Делі, і Катманду все одно змушені орієнтуватися на календар, прийнятий рештою людства. Однак і ця взята в якості універсальної системи літочислення є досить умовна. Адже якщо подумки уявити 3, 35 млрд років, що минули з часу створення Землі як одну добу, то перші ознаки життя на планеті виявилися близько полудня. Людина ж, за цією шкалою часу, з`явилася за чотири секунди до півночі, а досліджуваний історією час (останні 6-7 тис. років) триває лише чверть секунди.
Объяснение:Не за что)
Объяснение:
Собирающими называются линзы, которые по краям, (уже) чем в центре.
Если поместить собирающую линзу в среду с показателем преломления большим, чем у вещества, из которого сделана линза, то линза будет действовать как (рассеивающая)
Если на собирающую линзу пустить пучок света параллельно главной оптической оси, то после прохождения лучей через линзу они пересекутся в одной точке, которая называется (главным фокусом линзы)
Фокусное расстояние линзы зависит от степени кривизны её поверхности. Линза (с более выпуклыми поверхностями) преломляет лучи сильнее и поэтому обладает меньшим фокусным расстоянием.
У тонкой линзы фокусное расстояние может быть (как отрицательным, так и положительным)