1) - Визначити для першої і другої кругових орбіт атома водню значення сили кулонівського притягання і напруженість електричного поля.
--- Определить для первой и второй круговых орбит атома водорода значения силы кулоновского притягивания и напряженность электрического поля.
2) - При поділі одного ядра урану-235 вивільняється енергія
Q = 200 МеВ. Знайти електричну потужність Р атомної електростанції, яка витрачає 0,1 кг урану на
добу, якщо к. к. д. станції дорівнює k = 16%.
-- При разделении одного ядра урану- 235 высвобождается энергия Q = 200 МеВ. Найти электрическую мощность Р атомной электростанции, которая тратит 0,1 кг урана на сутки, если к. к. д. станции равняется k = 16%.
3) - Період напіврозпаду ізотопу
238
U
92
відносно альфа-розпаду дорівнює 4,5109
років. Обчислити активність
(число розпадів за 1с) 1 г цього ізотопу
--- Период полураспада изотопа
238
U
92
относительно альфа-распада равняется 4,5109 лет. Вычислить активность (число распадов за 1с) 1 г этого изотопа
4) - В атомі вольфраму (Z = 74) електрон перейшов з М-оболонки на L-оболонку. Вважаючи, що
постійна екранування S = 5,5, визначити довжину хвилі випроміненого фотона.
--- В атоме вольфрама (Z = 74) электрон перешел из М-оболочки на L-оболочку. Считая, что постоянная экранирование S = 5,5, определить длину волны випроміненого фотона.
5) - У скільки разів дебройлівська довжина хвилі частинки менша від невизначеності x її
координати, яка відповідає відносній невизначеності імпульсу в 1% )?
--- В сколько раз дебройловская длина волны гамма частицы меньшая от неопределенности дельта x ее координаты, которая отвечает относительной неопределенности импульса в 1% )?
крім прискорення, рух тіла по колу характеризують такі величини:
1)період обертання тіла — це час, за який тіло робить один повний оберт. період обертання позначається літерою т та вимірюється в секундах.
2)частота обертання тіла — це число обертів за одиницю часу. частота обертання позначається літерою ν та вимірюється в герцах. для того щоб знайти частоту, треба одиницю поділити на період.
3)лінійна швидкість — відношення переміщення тіла до часу. для того щоб знайти лінійну швидкість тіла по колу, необхідно довжину кола поділити на період (довжина кола дорівнює 2π помножити на радіус).
4)кутова швидкість — фізична величина, яка дорівнює відношенню кута повороту радіуса кола, по якому рухається тіло, до часу руху. кутова швидкість позначається літерою ω та вимірюється в радіанах, поділених на секунду. знайти кутову швидкість можна, поділивши 2π на період. кутова швидкість і лінійна між собою пов’язані. для того щоб знайти лінійну швидкість, необхідно кутову швидкість помножити на радіус кола.