У наслідок поглинання кванта світла енергія атома ртуті змінилася на 0,784 аДж. Визначити довжину хвилі поглинутого світла. Відповідь запишіть у мкм (мікро метрах), округливши число до сотих. * записуємо лише ЦИФРИ без одиниць вимірювання Відповідь на це запитання обов'язкова Вільними називають коливання, які відбуваються під дією * зовнішніх і внутрішніх сил. зовнішніх сил. внутрішніх сил. сили тертя. укажіть своє прізвище та ініціали * Дифракційна решітка, на кожному міліметрі якої нанесено 75 штрихів, освітлюється монохроматичним світлом з довжиною хвилі 500 нм. На якій відстані від решітки розміщений екран, на якому утворюється дифракційний спектр, якщо відстань від центрального зображення до другого спектра становить 11,25 см? Відповідь запишіть у м цілим числом. *
1.02
Объяснение:
Дано:
sin β=0,88;
α =60°.
n — ?
Решение.
Так как по условию задачи призма правильная, то угол α =60°.
На призму луч света падает под прямым углом, а следовательно, на границе раздела воздух—призма преломление луча не происходит, и луч продолжает рас прямолинейно.
Определим, чему равен угол падения луча на границу раздела призма—воздух.
Угол между падающим на границу раздела лучом и гранью призмы — ϕ. Этот угол равен:
ϕ=90−α=90−60=30° .
А значит, угол падения на границу раздела призма—воздух равен 90−ϕ = 90 − 30 = 60°.
Запишем закон преломления света на границе сред призма—воздух:
sin α/sin β = n.
Подставим известные нам значения и рассчитаем с точностью до тысячных показатель преломления воздуха относительно вещества, из которого изготовлена призма:
n = sin α/sin β=sin 60/sin β=√3/2 ⋅ sin β = 0,984.
Тогда показатель преломления вещества, из которого сделана призма, относительно окружающего призму воздуха с точностью до сотых равен:
n1=1/n=1/0,984=1,02
ответ: 1,02.
Фухх вроде всё с тебя лайк и лучший ответ