Як відомо, тіло змінює свою швидкість лише внаслідок дії на нього іншого тіла. Наприклад, якщо піднести магніт до нерухомого сталевого візка, то візок почне рухатися. А оскільки тіло змінило свою швидкість, отже, воно дістало прискорення.
Ø Причина прискорення тіла — дія на нього іншого тіла.
Отже, якщо на тіло не діє інше тіло, то перше тіло або перебуває в стані спокою, або рухається рівномірно й прямолінійно.
Але в природі немає тіл, які б не піддавалися дії інших. Усі тіла, що знаходяться біля поверхні Землі, взаємодіють із нею (притягуються). Наприклад, брусок, що лежить на столі, притягується Землею, але залишається у стані спокою, тому що дія з боку Землі скомпенсована дією з боку стола.
Таким чином, можна зробити висновок:
Ø тіло перебуває в стані спокою, якщо дія інших тіл на це тіло скомпенсована.
Після розкриття парашута рух парашутиста буде рівномірним, незважаючи на притягання Землі.
Притягання парашутиста до Землі компенсується взаємодією парашута з повітрям.
Ø Тіло рухається прямолінійно й рівномірно, якщо дія інших тіл на це тіло скомпенсована.
Явище збереження швидкості тіла постійною (зокрема, швидкості, що дорівнює нулю) називають інерцією (від латинського слова inertia— «нерухомість», «бездіяльність»).
Удачи
Объяснение:
1)Примером рычагов могут служить ножницы, кусачки, ножницы для резки металла, плоскогубцы, долото, стамеска, лом, применение столярного молотка (имеет раздвоенный задок) , для выдёргивания гвоздей. Рычаги различного вида имеются у многих машин: ручка швейной машины, педали или ручной тормоз велосипеда, клавиши пианино - все это примеры рычагов. Подъемный кран, экскаватор, тачка, катапульта, ворот колодца и многие другие при используют правило рычага. Весы - тоже пример рычага.
2)Вода стекает с гор, бежит вниз. Дети катаются на санках с горок.
Тяжёлые бочки вкатывают на платформу грузовика по наклонной плоскости. В древнем Египте тяжёлые блоки поднимали по самодельным пандусам.