Важільний реостат має важіль, який переміщується з одного елементу опору на інший при певних умовах, він дає стрибкоподібну зміну опору.
Повзунковий реостат. Складається з дроту з високим питомим опором, який виток до витка намотаний на стрижень або трубку з ізолюючого матеріалу. Дріт покритий шаром окалини, яка спеціально створюється при виробництві. При переміщенні повзунка, з приєднаним до нього контактом, шар окалини зіскоблюється, і електричний струм протікає з дроту на повзунок. Чим більше витків дроту від нерухомого контакту до рухомого, тим більшим буде опір. Такі реостати застосовуються в навчальному процесі. Різновидом ползункового реостата є агометр, в якому роль повзунка виконує коліщатко з провідного матеріалу, що рухається по поверхні діелектричного барабана з намотаним на нього дротом.
Объяснение:
1) Количество теплоты, которое выделяется в проводнике с током, прямо пропорционально квадрату силы тока, сопротивлению проводника и времени протекания тока.
Q=I²Rt
Формула для вычисления электрического сопротивления проводника выглядит следующим образом:
R=ρ*l/S, где: ρ-удельное сопротивление проводника; l-длина проводника; S-площадь поперечного сечения проводника.
Чем больше площадь поперечного сечения тем меньше сопротивление проводника и тем самым меньше выделится тепла.
4) R=10Ом t=5c q=50Кл Q-? q=It выразим I=q/t=50Кл/5c=10A Формула из закона Джоуля-Ленца Q=I^2*R*t=10^2А*10Ом*5с=100А*10Ом*5с=5000Дж или 5кДж.
5) При последовательном соединение в цепь лампа 60 Вт будет гореть ярче, чем 100Вт т.к. у неё сопротивление больше, и значит напряжение тоже будет больше чем в 100Вт лампочке.