Объяснение:
Такий досвід був проведений, він показав, що дав- ня повітря на вершині тієї гори, де проводи- лись досліди, було майже на 100 мм рт. ст. менше, ніж у підніжжя гори. Але Паскаль цим досвідом не обмежився. Щоб ще раз довести, що ртутний стовп в досвіді Торрічеллі утримується атмо- сферними тиском, Паскаль поставив інший досвід, який він образно назвав доказом «порожнечі в порожнечі». Досвід Паскаля можна здійснити за до приладу, зображеного на малюнку 134, а, де А- міцний порожнистий скляну посудину, в який про- пущені і впаяні дві трубки: одна - від барометра Б, інша (трубка з відкритими кінцями) -від баро - метра В. Прилад встановлюють на тарілку повітряного насоса. На початку досвіду тиск в посудині А дорівнює атмосферному, воно вимірюється різницею висот h стовпів ртуті в барометрі Б. У барометр ж У ртуть стоїть на одному рівні. Потім з посудини А повітря викачується насосом. У міру віддалення повітря рівень ртуті в лівому коліні барометра Б знижується, а в лівому коліні барометра У під- шается. Коли повітря буде повністю видалений з посудини А, рівень ртуті в вузькій трубці барометра Б впаде і зрівняється з рівнем ртуті в його широ кому коліні. У вузькій же трубці барометра В ртуть під дією атмосферного тиску подніма- ється на висоту h (рис. 134, б). Цим досвідом Па- скаль ще раз довів існування атмосфер- ного тиску. Досліди Паскаля остаточно спростували тео- рію Аристотеля про «острах порожнечі» і підтвердили існування атмосферного тиску.
1. а)420 м можно поднять 1 кг воды. я взяла формулу Энергию потенциально поднятого тела (E=mgh) вместо (Е) подставила Q (это фактически одно и тоже) и взяла массу 1 кг и ускорение 10 H/кг или м/с²
б). 210 м
2. они встретятся где-то между 30 минутами (после отправления первого поизда) и 35 минутами (после отправления первого поизда) (графики на фото)
3.
а
1) Измеряем вес (НЕ МАССУ) тела (смотри рис.3).
2) медленно пагружаем тело в жидкость (смотри рис.1).
3) смотрим как изменяются показания динамометра, чем они становятся меньше от веса тела тем гуще жидкость.
б
1) погружаем тело полностью в жидкость (смотри рис. 2)
2) и начинаем постепенно с равномерной скоростью поднимать при динамометра.
3) Смотрим на показания динамометра, чем они становятся больше от веса тела тем гуще жидкость
1) При зеркальном отражении от плоской поверхности угол отражения светового потока не изменяется. (Зеркальным называется отражение, при котором падающий на плоскую поверхность (рис.) параллельный пучок лучей после отражения остается параллельным.)
При рассеянном отражении происходит увеличение отраженного угла, в котором распространяется световой поток.