Площа 91,6 млн. км2, внутрішні та окраїнні моря займають близько 16% площі.
Серединою Атлантичного океану від півночі тягнуться центрально-океанічні хребти:
Гаккеля,
Мона,
Рейк'янес,
Серединно-Атлантичний.
Вони розділяють басейни океанічного дна; середня глибина 3332 м.
До Атлантичного океану впадають:
Міссісіпі,
ріка Св. Лаврентія,
Маккензі,
Нігер,
Конго,
Парана,
Амазонка,
Оріноко.
Вони віддають разом близько 60% маси материкових вод, що стікають до світового океану.
Атлантичний океан судноплавний, в основному з Європи до Північної Америки і Панамського каналу, а також через Середземне море і Суецький канал.
Головні порти:
Амстердам (Нідерланди),
Лондон (Великобританія),
Лагос (Нігерія),
Буенос-Айрес (Аргентина),
Ріо-де-Жанейро (Бразилія),
Новий Орлеан,
Нью-Йорк (США).
Атлантичний океан розділяє Європу та Африку на сході з Америкою на заході, названий, мабуть, на ім'я легендарної землі Атлантиди, має площу 81500 тис. кв. км; з Північний Льодовитим океаном і Антарктичними морями - 106,200 тис. кв. км.
Середня глибина 3 км, максимальна глибина у западині Мілуокі в розломі Пуерто Ріко 8648 м.
Серединно-Атлантичний хребет, частиною якого є Азорські острови, острів Вознесіння, Св. Єлени і Трістан да Кунья, ділить океан з півночі на південь. Лава, що витікає в його середній частині, щорічно збільшує відстань між Африкою й Америкою.
Північна частина Атлантичного океану найбільш солона серед інших океанів і має найбільшу висоту хвиль припливів. У 1960-их - 1980-их середня висота хвиль збільшилася на 25%, максимальна змінилася з 12 м до 18 м.
Атлантичний океан - самий вивчений і освоєний людьми зі всіх океанів. Свою назву він отримав на ім'я титана атланта (по грецькій міфології, тримаючого на своїх плечах небесне зведення). В різний час його називали по-різному: "Море за Геракловими стовпами", "Атлантік", "Західний океан", "Море мороку" і т. д. Назва "Атлантичний океан" вперше з'явилася в 1507 році на карті Вальдзе-Мюллера, з тих пір назва затвердилася в географії.
Межі Атлантичного океану по берегах 4-х континентів (Євразія, Африки і обох Америк) - природні, з океанами - умовні: на півночі з Північним Льодовитим океаном, на заході і сході відповідно з Тихим і Індійським океанами. Принцип проведення меж у ряду авторів різний: А. В. Гембель вважає, що самими репрезентативними є межі, проведені за гідрологічними даними (водному балансу, солоності; температурі і динаміці вод).
.
1. По номеру элемента можно определить количество электронов и протонов, а чтобы найти количество нейтронов нужно от массы отнять порядковый номер.По номеру периода можно определить количество электронных оболочек, а по номеру группы число валентных электронов (число электронов на последней оболочке)
2. Вокруг ядра атома водорода движется 1 электрон; 1 протон, 1 нейтрон. Гелия - 2 электрона; есть 2 протона, 2 нейтрона. Лития - 3 электрона; есть 3 протона, 3 электрона.
3. Электрический заряд – это физическая величина, характеризующая свойство частиц или тел вступать в электромагнитные силовые взаимодействия. Электрический заряд обычно обозначается буквами q или Q. Совокупность всех известных экспериментальных фактов позволяет сделать следующие выводы