К чему душа лежит, к тому и руки приложатся
русская пословица
Какие труды, такие и плоды.
русская пословица
Не тот хорош, кто лицом пригож, а тот хорош, кто на дело гож.
русская пословица
Пока железо в работе, его и ржа не берет.
русская пословица
Проверяя без конца того, кому мы дали поручение, разве не уподобляемся мы человеку, выдергивающему росток из земли всякий раз с той лишь целью, чтобы удостовериться наверняка, растут или нет корни.
китайская пословица
Всякая птица своим клювом сыта.
русская пословица
С мастерством люди не родятся, а добытым ремеслом гордятся.
русская пословица
Уменье и труд все перетрут.
русская пословица
Не хлеб за брюхом ходит, а брюхо за хлебом.
русская пословица
Господи, дай мне силы, чтобы справиться с тем, что я могу сделать, дай мне мужество, чтобы смириться с тем, чего я не могу сделать, и дай мне мудрость, чтобы отличить одно от другого.
восточная пословица
Велик телом, да мал делом.
русская пословица
Маленькое дело лучше большого безделья.
русская пословица
Любишь кататься - люби и саночки возить.
русская пословица
Нужно наклониться, чтоб из ручья напиться.
русская пословица
У житті людини багато цінностей, але все-таки є найголовніші, без яких жодна особистість не може уявити своє буття. Звичайно, вони визначаються самою людиною залежно від її моралі, виховання, мети існування на цій землі.
Прочитавши повість відомого англійського письменника Ч. Діккенса «Різдвяна пісня в прозі», я замислилася, що ж таки є найціннішим у житті людини. Для героя повісті, Скруджа, найбільше значення мали гроші. Але потім він зрозумів, що вони не приносять щастя.
Незважаючи на величезне багатство, Скрудж залишався самотнім. Як виявилося, самотність не залишала героя упродовж усього життя. У дитинстві хлопчик був позбавлений батьківського тепла, піклування, родинного кола. Він зрадив кохану, друзів. «Один, як перст, на всьому білому світі», — такий сумний висновок прожитого життя.
Чи була у Скруджа можливість змінити своє життя? Так, але він ніколи не замислювався над цим питанням. Та коли побачив свій похорон, тоді й повернувся думкою до прожитих років. Ця подія перевернула його душу. Він зрозумів, що сам винен в усьому. Скрудж вирішив змінитися, адже зробити це ніколи не пізно. І сталося це в різдвяну ніч.
Уже вранці він наказав краще топити в конторі, підвищив Бобу платню, дав грошей на лікування крихітки Тіма, зробив подарунки усім Кретчитам, роздавав гроші злидарям. Та найголовніше, що зрозумів Скрудж, це те, що сила людини не в грошах, а в сім'ї. Для кожного родина — це опора й підтримка. Як писав французький письменник XIX століття А. Монтерлан, «домашнє вогнище має бути вогнищем, до якого ми завжди повертаємося».
І Скрудж почав жити щастям інших людей, допомагаючи їм, ставши добрим, щедрим, милосердним. Важко не погодитися зі словами німецького поета і філософа Й. В. Гете: «Людина живе справжнім життям, якщо щаслива чужим щастям».
КТО ЗА СВОЕ ДЕРЕТСЯ, ТОМУ И СИЛА ДВОЙНАЯ ДАЕТСЯ.
УМ СИЛУ ДАЕТ, СИЛА СМЕЛОСТЬЮ НАДЕЛЯЕТ.
У СОВЕТСКОГО ТЫЛА БОЛЬШАЯ СИЛ У КОГО СИЛА, НАЙДЕТ И ЗА МЕЖКОЙ НИВУ (ЧУЖУЮ).
У КОГО СИЛА — У ТОГО И ВЛАСТЬ.