М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
anyadorr
anyadorr
26.05.2023 14:35 •  Физика

"Застосування лазерів в моєму житті".

👇
Ответ:
Vildan609
Vildan609
26.05.2023

Лазери. У більшості людей з цим словом асоціюється щось фантастичне, «Зоряні війни», джедаї з лазерними мечами та багато іншого. Тим часом лазери вже давно увійшли в наше життя і міцно закріпилися в сучасній науці, сьогодні вам пропонуємо невелику статтю про лазери та їх застосування в науковій (і не тільки) роботі.

Пучок світла від лазера високомонохроматичний. Тому його можна модулювати і тим самим передавати певну інформацію. Модуляція ця може здійснюватися в самому лазері, наприклад, зміною потужності лампи. Модулювати світлову хвилю можна мовою, телевізійними сигналами, тощо. Зважаючи на дуже високу частоту несучої світлової хвилі ємність каналу зв’язку зростає в багато тисяч разів порівняно з існуючою. Гостра спрямованість світлового пучка дозволяє використовувати його для зв’язку.

Висока спрямованість і потужність світлового пучка дозволяють використовувати його для передачі енергії. На вхідному кінці лінії передачі енергія електричного струму перетворюється на енергію високочастотного електромагнітного поля. У межах земної атмосфери, щоб зменшити розсіювання енергії, світло можна передавати по світлопроводах. На приймальному кінці лінії встановлюється або зворотній перетворювач енергії світла в енергію струму, або квантовий підсилювач – ретранслятор енергії.

Квантові підсилювачі використовуються для посилення дуже слабких світлових і радіосигналів, що випускаються або небесними тілами, або земними і надземними предметами, а також для посилення відбитих радіолокаційних сигналів.

За до оптичних фокусуючих систем пучки світла від лазерів можна зводити в дуже маленькі обсяги, в яких буде створюватися виключно висока щільність енергії. Це знаходить застосування в багатьох областях промисловості (наприклад, точкове зварювання, місцева зміна властивостей речовини, зокрема при виготовленні мікросхем і т. д.).

Висока монохроматичність випромінювання лазерів дозволяє впливати цим випромінюванням на молекули багатьох речовин. При поглинанні світла певної частоти збуджується хімічна активність молекул. В результаті можна вибірково прискорювати хід хімічних реакцій.

Лазери активно використовуються для різання матеріалів, для стерилізації, в картографії, для отримання фотографій з надзвичайно високим дозволом, дослідження явищ, що відбуваються в речовині, коли вона піддається впливу потужного світлового випромінювання. Вони можуть знайти застосування в метеорологічних вимірюваннях, наприклад, за до лазера і фотодетектора, розташованих на відомій відстані один від одного, можна по загасанню сигналу в атмосфері визначити вологість повітря, його склад і т. д.

Объяснение:

ВИБЕРЕШ ЩО ХОЧ

4,6(43 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
kakashka564
kakashka564
26.05.2023
Использование системы  da Vinci - это прорыв в хирургическом лечении, прежде всего, онкологических заболеваний. Эта технология малоинвазивных вмешательств является на сегодняшний день самой совершенной в области эндоскопической хирургии. Благодаря микроинструментам, заменяющим руки хирурга, в течение одного-двух часов возможно радикальное удаление опухоли через небольшие проколы. С робота da Vinci оперативное вмешательство проводится с минимальной кровопотерей и травматизацией тканей, что в разы сокращает послеоперационный и восстановительный периоды.
4,6(19 оценок)
Ответ:
trol77
trol77
26.05.2023
Сопротивление R провода длиной L и площадью поперечного сечения S:
R = ρ*L/S, где
ρ – удельное электрическое сопротивление материала провода.

Запишем это уравнение для медного и железного проводов. При этом их длины L и сопротивления R одинаковы:
R = ρм*L/Sм
R = ρж*L/Sж
Приравняем одно к другому:
ρм*L/Sм = ρж*L/Sж
ρм/Sм = ρж/Sж
Выразим отсюда площадь поперечного сечения железного провода:
Sж = Sм * ρж/ρм

Получилось, что во сколько раз удельное электрическое сопротивление железа больше, чем у меди, во столько же раз надо увеличить площадь сечения железного провода по сравнению с медным.

Удельное электрическое сопротивление железа ρж = 0,10 Ом*мм²/м;
Удельное электрическое сопротивление меди ρм = 0,017 Ом*мм²/м.

Sж = 0,34 мм² * (0,10 Ом*мм²/м) / (0,017 Ом*мм²/м)
Sж = 2 мм²

ответ: 2 мм²
4,4(30 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Физика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ