Объяснение:
Від щільності і концентрації електроліту залежить працездатність акумулятора автомашини і важливо перевіряти і регулювати цей параметр своєчасно.
Акумулятор автомобіля це джерело струму з гальванічним реакціями. Електролітом служить розчин кислот і лугів певної щільності. Нормативні показники коливаються від 1,22 до 1,29 грама / см3 при температурі від 20 до 30 ° С.
Зменшення щільності на 0,01 грама / см3 говорять про розрядження акумулятора на 5-6%. При зарядці вона піднімається до норми. При численних перезарядки щільність рідини змінюється і необхідна її коригування. Її виробляють, доливаючи дистильовану воду або кислоту з проміжними вимірами.
Щільність - це маса сірчаної кислоти, перемішаної з водою по відношенню до цілого об'єму розчину, тобто рівень закислення суміші. Згідно із законом Паскаля при зануренні тіла в рідину його вага дорівнює масі витісняється об'єму рідини. За цим принципом діє ареометр, він з акуратністю встановлює кислотність суміші в грамах / см куб.
m = 100 г = 0.1 кг;
h=4R;
P - ?
Решение:
Запишем второй закон Ньютона для шарика при прохождении нижней точки траектории: N+mg+ma=0;
N - сила реакции опоры. Она противоположна по направлению и равна по модулю P: P=-N. Тогда mg+ma=-N; m(a+g)=P.
Массу шарика мы знаем, ускорение свободного падения равно 10 м/с². Остается найти центростремительное ускорение a.
a=V²/R.
По закону сохранения механической энергии, вся потенциальная энергия, которой обладал шар в момент, когда его отпустили, перейдет в кинетическую:
Ep=Ek;
mgh=mV²/2;
V²=2gh;
V²=8gR (т. к. h=4R по условию);
Значит a=V²/R=8gR/R=8g.
Осталось просто подставить наше найденное ускорение и посчитать)
P=m(a+g)=m(8g+g)=9mg=9*0.1*10=9 Н.
ответ: 9 Н.