2. Вкажіть, який з перелічених процесів називають ізотермічним: А) процес, що проходить при сталому об'ємі; В) процес, що проходить без теплообміну з навколишнім середовищем; С) процес, що проходить при сталому тиску; D) процес, що проходить при сталій температурі . D) Ділянка 4-1 Варіант 3. На рисунку подано графік залежності тиску даної маси ідеального газу від об’єму. Яка з ділянок графіка відповідає ізобарному процесові? 3. Тиск у балоні зі стислим киснем впав від 10 МПа до 8 МП Вкажіть, яка частка кисню витрачена, якщо температура балону не змінилася: А) 0,1; В) 0,2; 4. Який об‘єм мають 100 молей ртуті? С) 0,3; D) 0,4. С) 147см3; В) закон Бойля-Мариотта; D) рівняння Клайперона. А) 1,47см3; А) закон Шарля; С) закон Гей-Люссака; В) 1470 см3; D) 14,7см3 6. Масу газу у посудині збільшили на 1/5. Вкажіть, як необхідно змінити абсолютну температуру газу у посудині, щоб його тиск збільшився у 2 рази: А) збільшити в 4 рази; В) збільшити в 1,67 рази; С) збільшилася в 2 рази; D) збільшити у 8 разів. Середній рівень 1. При якому тиску знаходиться кисень в балоні, якщо при температурі 27оС його щільність 6,24 кг/м3. 2. При ізохоричному охолодженні газу при температурі 207оС, його тиск зменшився в 1,5 рази. Який стала кінцева температура газу? 3. На малюнку наведено процес в ідеальному газі в координатах Р(V). Перебудуйте графіки цього в процесу в координатах P(Т), V(T). Достатній рівень 1. 2. Високій рівень В кімнаті об'ємом 60 м3 випарували краплину парфумів, яка містить 10-4 г ароматичної речовини. Скільки молекул ароматичної речовини потрапить в легені людини при кожному вдиханні? Об'єм повітря, який вдихає людина 1 дм3. Молярна маса ароматичної речовини 1 кг/моль.
Жидкость внутреннее строение Жидкое состояние. Структура жидкости. Жидкость имеет много общего с твердым состоянием. Компактное расположение частиц обусловливает высокую плотность и малую сжимаемость по сравнению с газами. Структура и внутреннее строение жидкостей и твердых тел во многом схожи и характеризуются упорядоченным расположением частиц. У кристаллических твердых тел упорядочение распространяется на огромное количество межатомных расстояний, т. е. ближний порядок переходит в дальний. В жидкости вследствие относительно высокой подвижности частиц упорядоченность ограничивается небольшими островками (агрегатами, или кластерами ), причем последние ориентированы друг относительно друга беспорядочно и часть пространства между ними остается не заполненной веществом. Эти образования нестабильны, связи в них постоянно разрушаются и вновь возникают. При этом происходит обмен частицами между соседними кластерами. Таким образом, в структурном отношении для жидкости характерно наличие лабильного (подвижного) равновесия
Решение:
1) Целесообразно разделить задачу на два отрезка: изохорный процесс и изобарный.
Ясно, что при изохорном процессе работа не совершается и нам нужно рассматривать только изобарный процесс.
Получаем: A = P ΔV.
Преобразуем по Менделееву-Клапейрону: A = m R (T - T0) / M.
По условию, конечная температура равна начальной, т.е. T = 320 K. Начальная температура T0 - это конечная температура при изохорном процессе.
Так как процесс изохорный, то по закону Шарля получаем:
3 P0 / T0 = P0 / T <=> 3T = T0 => T = T0 / 3 = 320 / 3 = 106,6 K
Теперь можем посчитать работу газа.
A = 3*10^-1 * 8,31 * 213,4 / 32*10^-3 = 16 625, 193 Дж
2) ΔU = 0, так как изменения температуры не происходит.