А́льфа-части́нка (α-частинка) — позитивно заряджена частинка, яка випромінюється ядрами деяких радіоактивних атомів. Потік α-частинок іноді називають α-променями. Кожна альфа-частинка складається з 2 нейтронів і 2 протонів, тобто є ядром атома гелію 4He2+.
Alpha Decay.svg
Альфа-частинки, маючи в своєму складі два протони та два нейтрони, є подвійними магічними ядрами, тобто відзначаються особливою стабільністю.
Альфа-частинки є одним з продуктів спонтанного розпаду радіоактивних ізотопів, таких як радій чи торій. Процес емісії, альфа-розпад, трансформує один хімічний елемент на інший, знижуючи атомне (чи протонне) число на два та атомну масу (чи ядерне число) на чотири. Альфа-розпад можливий завдяки явищу квантового тунелювання. Кінетична енергія альфа-частинок, які утворюються під час альфа-розпаду, зазвичай становить кілька МеВ. При зіткненнях з атомами середовища новоутворена альфа-частинка сповільнюється, і, урешті-решт, приєднує до себе два електрони, перетворюючись на нейтральний атом гелію.
Объяснение:
думаю правильный ответ
Я близорукая, у меня очки минусовые, линзы рассеивающие. Если снять их и пропустить через них свет, то на экране (тетрадке) образуются 2 тени (от 2-х линз).
А вот для собирающих линз для дальнозорких, это лупа. Почти можно выжигать)) Она наоборот соберет весь свет, падающий на нее, а не будет его рассеивать.
Еще в таких очках глаза неестественно большие. Мнимое изображение. Как в кино у Мягкова и в передаче у Малахова. У них большой плюс. Линзы собирающие.
Если мне с минусом очки осторожно отодвигать от глаз, то в зеркале глаза станет уменьшаться. Очкарики все это знают.