Для объяснения явления теплопроводности воспользуемся знаниями с молекулярно-кинетической теории. Частицы в металлах все время движутся: ионы колеблются вокруг положений равновесия; движение свободных электронов напоминает движение молекул газа. Когда конец металлического стержня помищают в пламени горелки, то скорость движения частиц металла, которые находятся собственно в пламени увеличивается. Эти частицы взаимодействуют с соседними частицами, передавая им температура следующей частицы стержня и так далее.
вiдповiдь: б) менша
швидкість світла в різних прозорих середовищах завжди менше, ніж швидкість світла у вакуумі, так як щоб отримати швидкість світла в будь-якої прозорому середовищі, ми ділимо швидкість світла у вакуумі на коефіцієнт заломлення цього середовища. коефіцієнт заломлення вакууму дорівнює одиниці.
щоб отримати v (швидкість світла в конкретному середовищі), потрібно розділити c (швидкість світла у вакуумі) на n. тому поширення світла в будь-який прозорому середовищі визначається за формулою:
v = c: n