1.Ескалатор метро рухається зі швидкістю 0,75 м/с. За який час пасажир підніметься по ескалатору завдовж ки 50 м, якщо в е в напрямку його руху зі швид кістю 0,25 м/с відносно стрiчки ескалатора?
2. Пасажир піднімається пішки по нерухомому ескалатору за 2,5 хв, а якщо йде по рухомому - за 50 с. За який час ескалатор пiднiме пасажира, який стоїть на ньому?
3. Ескалатор метро піднімає нерухомого пасажира за 1,5 хв. Пасажир по нерухомому ескалатору підніма ється за 2,5 хв. За який час підніметься пасажир, що йде по рухомому ескалатору?
4. Велосипедист обганяє армійську колону завдовжки 300 м, рухаючись зі швидкістю 18 км/год. За який час вiн здiйснить обгiн, якщо колона рухається зі швидкіс тю 4,5 км/год?
5. Пасажирський потяг, швидкість руху якого 108 км/год, і товарний, який рухається зі швидкістю 54 км/год, їдуть по паралельних коліях в одному напрямку. За який час відбудеться обгін, якщо довжина потягів до рівнює відповідно 120 м і 180 м?
6. Два потяги рухаються назустріч один одному. Паса жир першого помічає, що другий потяг, довжина якого 150 м, проходить повз нього за 6 с. З якою швидкі стю рухається другий потяг, якщо перший рухається зі швидкістю 36 км/год?
х - конечная координата
х0 - начальная координата
v - скорость тела
t - время
Теперь сравниваем формулу с уравнением и находим нужную нам величину:
x = x0 + v*t
x = 8 - 3*t
Получаем, что скорость v = -3
2. Вспоминаем второй закон Ньютона:
F = m*a;
а = F/m;
3. Формула для кинетической энергии следующая:
Eк = m*(v^2)/2
где
m - масса тела
v - скорость тела
4. Формула для ускорения свободного падения:
H = v0*t + g*(t^2)/2
где
h - высота падения
t - время падения
g - ускорение свободного падения
v0 - начальная скорость
Т.к v0 = 0 то => ее можно опустить
Тогда
H = g*(t^2)/2
Выражаем t:
t = √(2 * H/g)