Терміново!Буль ласка! ІВ!
Заповнення таблиці прикладів використання радіоактивних ізотопів .
Використання радіоактивних ізотопів
1.Метод мічених атомів (радіоактивні індикатори)
2.Використання проникної здатності ізотопів
3.Використання іонізуючої здатності ізотопів
4.Використання різних форм наведеної радіоактивності
Інформація для заповнення таблиці
Радіоактивні ізотопи в медицині використовують як для постановки діагнозу (дослідження процесу обміну речовини в організмах), так і для терапевтичних цілей.
Радіоактивний натрій, що вводять у невеликих кількостях у кров, використовують для дослідження кровообігу.
ігаючи за до лічильника за відкладенням радіоактивного йоду в щитовидній залозі, особливо у разі базедової хвороби, можна швидко поставити діагноз.
Великі дози радіоактивного йоду викликають часткове руйнування тканин, що аномально розвиваються, і тому радіоактивний йод використовують для лікування базедової хвороби.
Інтенсивне гамма-випромінювання кобальту використовують у разі лікування ракових захворювань (кобальтова гармата).
У промисловості використовують такий іб контролю зносу поршневих кілець у двигунах внутрішнього згоряння: опромінюючи поршневе кільце нейтронами, викликають у ньому ядерні реакції і роблять його радіоактивним; під час роботи двигуна частинки матеріалу кільця потрапляють у мастило; досліджуючи його рівень радіоактивності після певного часу роботи двигуна, визначають знос кільця.
Радіоактивні ізотопи дозволяють робити висновок про дифузію металів, процеси в доменних печах тощо.
Потужне гамма-випромінювання радіоактивних препаратів використовують для дослідження внутрішньої структури металевих виливків з метою виявлення в них дефектів.
Широке застосування отримують радіоактивні ізотопи в сільському господарстві. Опромінення насіння рослин (бавовнику, капусти, редиски та ін.) невеликими дозами гамма-променів призводить до помітного збільшення врожайності.
Великі дози радіації викликають мутації в рослин і мікроорганізмів, що в окремих випадках призводить до появи мутантів з новими цінними властивостями (радіоселекція). Так виведені цінні сорти пшениці, квасолі та інших культур, а також отримані високопродуктивні мікроорганізми, що застосовуються у виробництві антибіотиків.
Гамма-випромінювання радіоактивних ізотопів використовують також для боротьби зі шкідливими комахами і для консервації харчових продуктів.
Широкого застосування набули «мічені атоми» в агротехніці.
Цікавим застосуванням радіоактивності є метод датування археологічних і геологічних знахідок за концентрацією радіоактивних ізотопів. Найбільш часто використовують радіовуглецевий метод датування. Шляхом точного вимірювання відносної концентрації радіоактивного вуглецю в останках давніх організмів можна визначити час їхньої загибелі.
Поднесите к гильзе заряженную эбонитовую палочку. Гильза сначала притянется, а затем оттолкнётся. Гильза отталкивается, так как касается палочки и получает отрицательный заряд.
Это можно проверить. Для этого поднесем к гильзе предмет, заряженный положительно, например, стеклянную палочку. Тогда гильза должна притянуться.
С подобных опытов можно обнаружить, что телонаэлектризовано ,то есть ему передали электрический заряд.
Именно с электроскопа - прибора, можно определить, наэлектризовано тело или нет.
Если к положительно заряженному электроскопу поднести тело, заряженное таким же знаком, то угол между лепестками увеличится. Если противоположного знака, то угол уменьшится.
У электроскопа отсутствуют единицы измерения, шкала, нет нуля и максимального значения
Интересный момент. Если коснуться рукой заряженного электроскопа, то листочки упадут. Ведь через руку электрический заряд уйдёт в наше тело.
Тела, которые проводить электрические заряды, называются проводниками. - Это - металлы, почва, вода с растворёнными солями, тело человека
Тела , через которые электрические заряды не могут проходить от заряженного тела к заряженному, называют диэлектриками. Это - эбонит, резина, пластмассы, шёлк, газы.