Несмотря на то что человек всегда жил в условиях естественной радиации, с середины века у него возникла новая радиационная угроза техногенного облучения в чрезвычайных ситуациях. Это может быть ситуация применения атомного оружия, авария на ядерном объекте или террористический акт с применением “грязной” бомбы.
Население в случае подобной серьезной угрозы эффективнее всего путем эвакуации, хотя ряд медикаментов можно применять и им. А вот и военных, которым придется работать в опасных условиях, обязательно нужно снабжать средствами индивидуальной защиты, в том числе и разными медицинскими препаратами от действия ионизирующих излучений. Ряд таких препаратов, называемых радиопротекторами, и сценарии для их применения я и попытаюсь описать в этой статье.
Объяснение:
Електроскоп. Для виявлення на тілах електричного заряду та визначення його знаку застосовується прилад, який називається електроскопом. Електроскоп (рис. 87) представляє собою скляний циліндричний корпус. У верхній частині корпусу встановлена пластмасова пробка, за до якої всередині корпусу закріплений металевий стержень з двома тонкими паперовими смужками на кінці. Якщо будь-яким зарядженим тілом доторкнутись до кульки на стержні електроскопа, то паперові смужки відштовхнуться одна від одної. За зміною кута, на який розходяться паперові смужки електроскопа, можна судити про ступінь наелектризованості тіла.
ответ:±0.0148 Кл.
Объяснение:
Для визначення значення кожного заряду використаємо закон Кулона, який говорить про силу взаємодії між двома точковими зарядами:
F = k * |q1 * q2| / r^2,
де F - сила взаємодії, k - кулонівська постійна (k ≈ 9 * 10^9 Н * м^2/Кл^2), q1 та q2 - значення зарядів, розташованих на відстані r один від одного.
В даному випадку ми знаємо, що сила взаємодії дорівнює 45 мН (міліньютон), відстань між зарядами - 35 см (або 0.35 м). Також відомо, що заряди однакові за модулем і знаком, тому q1 = q2 = q.
Підставимо відомі значення до формули:
45 * 10^-3 = (9 * 10^9) * |q * q| / (0.35)^2.
Після спрощення отримаємо:
45 * 10^-3 * (0.35)^2 = 9 * 10^9 * q^2.
Далі розв'яжемо рівняння відносно q^2:
q^2 = (45 * 10^-3 * (0.35)^2) / (9 * 10^9).
q^2 ≈ 0.0002202.
Остаточно, візьмемо квадратний корінь від обох боків:
q ≈ ±0.0148 Кл.
Отже, значення кожного заряду становить приблизно ±0.0148 Кл. Знак "±" вказує на те, що заряди можуть мати як плюсове, так і мінусове значення, але обидва заряди мають однаковий знак.