Объективом проекционного прибора служит тонкая линза с фокусным расстоянием 10 см. Изображение предмета получено на расстоянии 24мм. см от объекта. На какое расстояние переместится изображение, если предмет отодвинуть еще на 21 мм от объектива? Условие: F = 24 мм; f = 21мм см; Δd = 20 см; Определить Δ f - ?Решение. Используем формулу линзы: 1/F = 1/d +1/f ; Определяем, на каком расстоянии находится предмет d = fF/(f –F); Вычисляем (можно и в см): d = 24*21/(24 -21) = 168(мм); Теперь, применяя всё ту же формулу линзы, находим, на каком расстоянии будет изображение, если предмет расположим на расстоянии ; d + Δd = 168 + 20 = 188 (мм); f = dF/(d – F); f = 24*21/(24– 21) = 168мм. Находим, на какое расстояние передвинулось изображение: Δ f = f (2) – f (1) =
Объяснение:Швидкість мезона, що розпався, можна визначити за до закону збереження енергії і закону збереження кількості руху.
Закон збереження енергії говорить нам, що сума енергій фотонів після розпаду повинна бути рівна енергії мезона до розпаду. Ми можемо записати це у вигляді рівняння:
W1 + W2 = E,
де W1 і W2 - енергії фотонів, E - енергія мезона до розпаду.
Закон збереження кількості руху говорить нам, що сума імпульсів фотонів після розпаду повинна бути рівна нулю, оскільки фотони рухаються у протилежних напрямках з однаковою величиною і протилежними знаками. Ми можемо записати це у вигляді рівняння:
p1 + p2 = 0,
де p1 і p2 - імпульси фотонів.
Імпульс може бути визначений як добуток маси на швидкість. Оскільки фотони мають масу 0, їх імпульси просто дорівнюють їх енергіям, поділеним на швидкість світла (c):
p1 = W1/c,
p2 = W2/c.
Звідси ми отримуємо:
W1/c + W2/c = 0.
Після спрощення отримуємо:
W1 + W2 = 0.
Отже, сума енергій фотонів після розпаду повинна бути нулем.
Отже, якщо фотони рухаються у протилежних напрямках, сума їх енергій повинна бути нулем. Тому мезон, що розпався, має нульову швидкість.