Масса стального шара:
m₁ = ρ₁V₁, где ρ₁ = 7800 кг/м³ - плотность стали
V₁ - объем стали, пошедший на изготовление шара
Масса пробкового шара:
m₂ = ρ₂V₂, где ρ₁ = 240 кг/м³ - плотность пробки
V₁ - объем пробки, пошедший на изготовление шара
Так как, по условию, m₁ = m₂, то:
ρ₁V₁ = ρ₂V₂ => V₂/V₁ = ρ₁/ρ₂ = 7800 : 240 = 32,5
Таким образом, учитывая, что размеры шаров одинаковые, можно утверждать, что объем стали в стальном шаре, по отношению к объему пробки в пробковом, меньше в 32,5 раза.
Оставшийся объем в стальном шаре, очевидно, занимает воздух.
Можно оценить размеры полости в стальном шаре.
Так как сталь занимает 1 часть объема шара (V₂), а весь шар составляют 32,5 части, то на полость внутри шара приходится:
Vₙ = 32,5V₂ - V₂ = 31,5V₂
В процентном отношении:
Vₙ = 100 : 32,5 · 31,5 ≈ 97% - занимает полость
V₂ = V - Vₙ = 100 - 97 = 3% - занимает сталь
ответ:Молекули не тільки притягаються одна до одної, але й відштовхуються (зазвичай у рідинах і твердих тілах притягання врівноважується відштовхуванням, але якщо стиснути рідину або тверде тіло, то відстань між молекулами зменшиться й міжмолекулярне відштовхування стане сильнішим, ніж притягання). Основні положення молекулярної теорії: 1. Усі речовини складаються з частинок — молекул, атомів, йонів; між частинками є проміжки. 2. Частинки речовини перебувають у безперервному безладному (хаотичному) русі (такий рух називають тепловим). 3. Частинки взаємодіють одна з одною (притягуються та відштовхуються, взаємодія частинок виявляється на відстанях, які можна порівняти з розмірами самих молекул, атомів, йонів).
Объяснение: