у період літніх канікул і відпусток адміністрація Дніпропетровського району електричних мереж звертається до вас із застереженням про електробезпеку.
Життя сучасної людини неможливе без благ цивілізації: електричного освітлення, холодильників, телевізорів, пилосмоків, комп’ютерів, кондиціонерів і таке інше. Для роботи цих електричних приладів на вулицях міст, селищ та сел нашої області та району прокладені повітряні та кабельні лінії, котрі підключені до трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів електроенергії.
Окрім зручностей, це електричне господарство створює потенційну загрозу для населення – ураження струмом у випадку недотримання спеціальних правил безпеки в електроустановках, а також правил поведінки й роботи в охоронних зонах цих мереж. Частіше за все, на жаль, ціною недотримання простих правил безпеки є життя людей.
На трасах підземних кабельних ліній виконуються земельні роботи, часто з застосуванням спеціальної техніки. Трапляються випадки незаконного будівництва гаражів та інших об’єктів без відповідного погодження з власником мереж. Крім пошкоджень електричних мереж з наступним відключенням великої кількості споживачів, це найчастіше призводить до можливості потрапляння населення під напругу.
4. К шарику поднесена потертая о шелк стеклянная палочка. Какой по знаку заряд имеет шарик?
Палочка потертая о шелк приобретает положительный заряд. Им она и поделится. Конечно, если "поднести" считать "коснуться". Если не коснуться, в целом шарик будет нейтральный
А) Положительный.
5. Диэлектрик – это вещество…
которое не проводит ток.
А) …через которое заряды пройти не могут (непроводник).
6. Каким стержнем – медным, эбонитовым или стальным – соединены электроскопы. (рис во вкладке)
Б) Эбонитовым.
Незаряженной эбонитовой палочкой. При соединении металлами заряды разделились бы поровну, а эбонит диэлектрик, не проводит ток
7. Железный шар, имевший отрицательный заряд, разрядили, и он стал электрически нейтральным. Изменится ли при этом масса шара?
В) Уменьшится. (на величину массы электронов, покинувших его)
8. Какие частицы входят в состав ядра атома?
Б) Нейтрон и протоны.
9. Что представляет собой электрический ток?
В) Упорядоченное движение заряженных частиц.
10. Какие два условия должны быть обязательно выполнены выполнен, чтобы в цепи существовал электрический ток?
В) Замкнутость цепи и наличие в ней источника тока.
11. Какое условное обозначение вольтметра?
Большая латинская буква V в кружочке
12.Составьте правильные с физической точки зрения предложения.
НАЧАЛО ПРЕДЛОЖЕНИЯ
А) Если эбонитовую палочку потереть о мех, то палочка приобретет
2. отрицательный заряд
Б) Атом, потерявший один или несколько электронов, превращается в
4. положительный ион
В) У протона 1. положительный ион