міжнародна система одиниць (сі) (міжнародна абревіатура si з фр. système international d'unités) — сучасна форма метричної системи, збудована на базі семи основних одиниць[1]. сі є найуживанішою системою одиниць при проведенні вимірювань та розрахунків в різних галузях науки, техніки, торгівлі тощо.
у 1960 11-ю генеральною конференцією з мір та ваг міжнародна система одиниць сі була рекомендована як практична система одиниць для вимірювань фізичних величин. головна мета впровадження такої системи — об'єднання великої кількості систем одиниць (сгс, мкгсс, мкс тощо) з різних галузей науки й техніки та усунення труднощів, пов'язаних з використанням значної кількості коефіцієнтів при перерахунках між ними і створенням великої кількості еталонів для забезпечення необхідної точності. переваги сі забезпечують підвищення продуктивності праці проектантів, виробників, науковців; спрощують та полегшують навчальний процес, а також практику міжнародних контактів між державами.
міжнародна система одиниць сі складається з набору одиниць вимірювання та набору кратних і часткових префіксів до них. система також визначає стандартні і позначення для одиниць та правила запису похідних одиниць.
система сі не є незмінною, вона є набором стандартів, в якому створюються одиниці виміру та коригуються їхні визначення згідно з міжнародними залежно від рівня сучасного розвитку вимірювальних технологій.
Перечислим простые механизмы:
1) Наклонная плоскость. Её разновидности: Клин, Винт.
2) Рычаг. Его разновидности: Ворот, Блок.
3) Колесо.
4) Поршень.
Нас интересует наклонная плоскость, точнее клин. С его удается увеличить давление на некоторую рабочую поверхность, за счёт приложения силы к малой площади. Это свойство используют задавая форму штыка лопаты, отливая пулю, затачивая лезвие ножа, стамески, или топора.
Топоры бывают разные по форме и массе, но схема их устройства одна: лезвие, жёстко закреплённое на рукоятке.
Лезвие имеет форму клина и обычно выполняется из металла. Различают порядка 20 различных видов топоров. Традиционно топор являлся инструментом созидательным. С его ставили избы, храмы, строили корабли. Длина рукояти топора, его масса позволяют изменять силу с которой воздействует человек на остриё лезвия. Угол заточки топора определяет, будет ли топор разрезать волокна дерева, как плотницкий топор, или расколет дерево как топор-колун.