М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
КириллSOS
КириллSOS
15.08.2021 13:59 •  Физика

Чому в напівпровідниках і електролітах температурний коефіцієнт опору менший від нуля?

👇
Ответ:
olgavish761
olgavish761
15.08.2021
Возьмем вначале проводник. при нагреве проводника происходят дополнительные столкновения электронов с кристаллической решеткой. при этом количество электронов неизменно, значит при росте температуры проводника дольшая часть энергии электрона передается решетке, решетка дополнительно нагревается, сила тока уменьшается (меньшее количество электронов через сечение за единицу времени.
теперь полупроводник. при низких температурах содержит малое количество носителей заряда, пропорциональное количеству атомов примесей. с изменением температуры растет количество свободных носителей заряда. зависимость экспоненциальная. собственная проводимость обусловленная собственными носителями заряда (непримесными) увеличивается примерно в е (~2,718) раз с изменением к*Т на ширину запрещенной зоны. у германия ширина запрещенной зоны всего 0,1 вольта, у кремния 0,6 вольт. температурный рост концентрации свободных носителей в полупроводнике приводит к тому что при одном и том же поле большее количество зарядов проходит через сечение за единицу времени а значит и больший ток, таким образом с ростом температуры полупроводника сила тока растет а значит сопротивление проводника уменьшается, значит ТКС - отрицательный. 
Думаю что с растворами ситуация похожая. дистилированная вода не проводит ток, а растворенные в воде электролиты - проводят так как в воде они разбиваются на ионы - носители тока. с ростом температуры благодаря большей подвижности молекулы воды расщепляют большее количество молекул электролита. значит количество свободных носителей заряда в электролитах растет, значит электролит обладает отрицательным ТКС (как и полупроводник)
4,6(56 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
мурка92
мурка92
15.08.2021

Нерівномірний рух. Середня швидкість

Жодне тіло не рухається весь час із постійною швидкістю. Починаючи рух, автомобіль рухається швидше і швидше. Деякий час він може рухатися рівномірно, але потім він гальмує і зупиняється. При цьому автомобіль проходить різні відстані за один і той же час.

Рух, при якому тіло за рівні проміжки часу проходить неоднакові відрізки шляху, називається нерівномірним. При такому русі величина швидкості не залишається незмінною. У такому випадку можна говорити лише про середню швидкість.

Середня швидкість показує, чому дорівнює відстань, яку тіло проходить за одиницю часу. Вона дорівнює відношенню відрізку шляху тіла до часу руху. Середня швидкість, як і швидкість тіла при рівномірному русі, вимірюється в метрах, поділених на секунду. Для того щоб знайти середню швидкість руху тіла, необхідно певну відстань поділити на час руху тіла.

4,7(95 оценок)
Ответ:
bbigigitovadakit
bbigigitovadakit
15.08.2021
Обертальний рух – це рух тіла, при якому точки описують кола, розміщені в паралельних площинах, причому центри всіх кіл розташовуються на одній прямій, яка зазвичай визначається як вісь обертання. Обертальний рух являє траєкторію у вигляді кривої лінії, а швидкість в кожній точці кривої лінії направлена по дотичній. Кінематика обертального руху характеризується: – Кутовий швидкістю і позначається ю; – Кутовим прискоренням і позначається е. Кутова швидкість – це швидкість обертального руху, яка визначається відношенням кута повороту радіуса, що з’єднує рух тіло з центром кола, до часу, за який був здійснений поворот. Кутова швидкість є векторною величиною, де його кутовий вектор швидкості спрямований в тому ж напрямку, що і поступальний рух правого гвинта (правило буравчика), де відбувається рух по колу. Якщо обертальний рух збігається з обертанням рукоятки буравчика, то поступальний рух буравчика буде вказувати на напрямок кутової швидкості і кутового прискорення, тому вони сонаправлени. Фізичний зміст кутової швидкості при обертальному русі: кутова швидкість буде рівна куту повороту радіуса за одиницю часу. Доцентровийприскорення – це таке прискорення, яке утворюється при русі тіла по колу і направлено до центру по радіусу кола. Доцентрове прискорення дорівнює відношенню квадрата швидкості до радіусу кола. Фізичний зміст кутового прискорення: при обертальному русі кутове прискорення буде визначатися як зміна кутової швидкості за одиницю часу.
4,8(98 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Физика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ