B) 0,4 %
Объяснение:
R=ρ*l/s, где
ρ - удельное сопротивление материала, Ом*мм²/м
l - длина проводника, м
s - площадь поперечного сечения проводника, мм²
По условию в проводнике меняется длина, и, соответственно, площадь поперечного сечения. Остается неизменным объем, v и ρ.
Обозначим длину проводника после сжатия l',м, s' - площадь сечения после уменьшения длины (площадь увеличится!) v' - объем после сжатия (он не изменится, т.к. по условию плотность материала не меняется).
v=s*l; s=v/l;
v'=s'*l'; s'=v'/l';
R=ρ*l/s
R=ρ*l²/v;
R'=ρ*l'²/v', но v'=v
R=ρ*l²/v;
R'=ρ*l'²/v
R'/R=ρ*l²/v : ρ*l'²/v= (l/l')²;
l'=0,998*l
R'/R=1/0,998²=1,004
Відповідь:
10 хв
Пояснення:
Нехай швидкість течії v. тоді власна швидкість човна 2v за умовою, тоді відносно берега хлопчик пливе зі швидкістю 2v-v=v вверх. Тоді пліт пливе зі швидкістю течії, тобто v вниз за течією відносно берега. Оскільки пліт і хлопчик рухаються в різні боки, то швидкість хлопця відносно плоту v+v=2v.
Розглянемо випадок, коли хлопчик уже наздоганяє пліт. Течія йому допомагає, тому він рухається відносно берега зі швидкістю v+2v=3v вниз за течію. Пліт теж рухається вниз за течією зі швидкістю течії v. Оскільки вони рухаються в одному і тому ж напрямку, то швидкість хлопця відносно плоту 3v-v=2v.
Як бачимо і в першому і в другому випадку швидкість хлопця відносно плоту однакова, тому за рівні проміжки часу вони віддаляються одне від одного на однакову відстань. А в нашому випадку вони спочатку віддаляються, а потім зближуються на одну і ту ж величину, тому час руху від плоту дорівнює часу руху до плоту і дорівнює 10 хв.
ответ в