3. В районе Виштынецкого озера мне пришлось совершить тренировочный прыжок с парашютом. Воздух был исключительно прозрачен, так что вдалеке, за 130 км, виднелось побережье Балтийского моря, а за 100 км — Куршского залива. Воспользовавшись этим, я решил определить скорость спуска, для чего засек время с момента, когда море скрылось за горизонтом, до исчезновения из видимости и Куршского залива ровно минута. Можете ли вы рассчитать скорость спуска.( Воспользуемся известной формулой расчета дальности видимости: Д=4√B , где Д — дальность видимости в километрах, В — высота наблюдателя в метрах.)
Загальна характеристика клімату. Територія України перебуває в помірному кліматичному поясі в області помірно континентального клімату. І лише на вузькій смузі Південного берега Криму сформувався клімат, подібний до субтропічного середземноморського типу. Водночас помірно континентальний клімат має істотні відмінності в основних показниках (температури повітря та кількості опадів) у різних частинах України. Над рівнинною частиною країни з північного заходу на південний схід зростає континентальність клімату: у цьому напрямку середні показники температури повітря літніх місяців підвищуються, а зимових — знижуються, річна кількість опадів зменшується. В Українських Карпатах і Кримських горах формуються свої особливі кліматичні умови, пов'язані із значними перепадами висот. З підняттям угору середньомісячні показники температури повітря знижуються в будь-яку пору року, а кількість опадів загалом збільшується.
Як вам відомо, клімат будь-якої території формують такі чинники: 1) кількість сонячної радіації, що надходить на земну поверхню; 2) циркуляція атмосфери; 3) характер підстильної поверхні. Розглянемо їх вплив на клімат України.