Тропосфе́ра — нижний, наиболее изученный слой атмосферы, высотой в полярных областях 8—10 км, в умеренных широтах до 10—12 км, на экваторе — 16—18 км[1].
При подъёме в тропосфере температура понижается в среднем на 0,65 К через каждые 100 м и достигает 180—220 K в верхней части. Следующий, расположенный выше тропосферы, слой атмосферы называется стратосфера.
Стратосфе́ра — слой атмосферы, располагающийся на высоте от 11 до 50 км. Характерно незначительное изменение температуры в слое 11—25 км (нижний слой стратосферы) и повышение её в слое 25—40 км от −56,5 до 0,8 °С (верхний слой стратосферы или область инверсии). Плотность воздуха в стратосфере в десятки и сотни раз меньше чем на уровне моря.
1Африка має своєрідне розташування. Вона – єдиний материк, що майже посередині перетинається екватором. Отже Африка лежить в обох півкулях Землі.Відносно нульового меридіану вона майже повністю лежить у Східній півкулі, лише невелика її частина – у Західній.
2)Крайня західна точка – мис Альмаді, крайня східна – мис Рас-Гафун. Відстань між ними близько 8 000км.
3)Від інших материків Африка віддалена значними просторами Атлантичного та Індійського океанів, які омивають її береги. Виняток – Євразія, до якої вона прилягає майже впритул. Від Європи Африку відділяє Середземне море і вузька Гібралтарська протока (14 км). З Азією Африка з’єднується вузькою смужкою суходолу – Суецьким перешийком завширшки 120 км.
4)1Субропічний 2тропічний 3екваторівльний 4тропічний 5субтропічний